Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amatőr írók alkotásait, adott...

Amatőr írók alkotásait, adott már ki az Alexandra könyvkiadó?

Figyelt kérdés
Vagy csak a celebek és a befutott íróknak jelentetik meg a könyveiket. Érdekelne még az is, hogy ha megjelentetik a könyvet, akkor a szerzőtől mennyit kérnek, mert gondolom nem ingyen csinálják.

#olvasás. könyv írás
2013. febr. 15. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Alexandrát nem ismerem. Nálunk egy B5-ös könyv, kb. 300 oldal tördelés 3 korrektúrával+nyomdaköltség (puha táblás ragasztókötéssel) 600-700 ezer forint.
2013. febr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de ti ki is adjátok, vagy csak legyártjátok?
2013. febr. 15. 16:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet magánkiadás, akkor a cég neve nem szerepel a könyvben, vagy csak úgy, hogy a kiadásban közreműködött. Vagy úgy, hogy Kiadta a …

Vannak olyan kiadók, akik megengedhetik maguknak, hogy fizetnek a könyvért, vagy eleve ők kérnek fel írókat. Ma, a válságban, ismeretlen szerzőnek erre semminél kevesebb az esélye.

Arra számíts, hogy ha könyvesbolti értékesítést szeretnél, ha egyáltalán befogadja üzlet, csak bizományosi értékesítés lehet. Csak az eladott példányok után fizet. A vételárból levesz legkevesebb 30%-ot.

Azaz egy 2000 Ft-os könyvért legjobb esetben is csak 1400 Ft-ot kapsz. Ez az, ami visszatérül abból, amit már kifizettél. Ha némi többlettel zárul a dolog, annak már nagyon örülhetsz! Arra lehet jó, hogy van egy referenciamunkád, ami szakmai előrelépéshez esetleg jól jön, ha tudományos mű. Ha regényféle, akkor előbb szerepelj valamelyik kereskedelmi adón, mint botrányhős. Akkor üres lapokkal is jó pénzért eladhatod.

2013. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, szóval celeb ribancnak kellene lennem? Hát ez siralmas, de azért köszönöm a tanácsot, most legalább nyugodt szívvel hagyom hátra ezt az országot. Legalább nem fog gyötörni a gondolat, hogyha kitartó és pozitív vagyok akkor bármire képes lehetnék :P.
2013. febr. 15. 19:52
 5/7 NagyD1990 válasza:
A könyvmolyképző adta már ki kezdő írók könyveit. Amúgy teljesen igazad van. Undorító dolognak tartom, hogy olyan jelentéktelen személyek életrajzát meg könyveit kiadják, akik a tv-ben ugrálnak mint a majom és az intelligenciaszintjük egy növényével egyenlő, míg egy ismeretlen, de jó fogalmazókészséggel író, kitartó és művelt ember regényét elutasítják olvasatlanul.
2013. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudok más kiadók gyakorlatáról nyilatkozni. Sőt, még a munkahelyem stratégiájáról, mert nem vagyok döntéshozó. A könyvkiadásnak optimális esetben értékhordozó, értékmentő, s közvetetten nevelő (nívós irodalmat megszerettetőnek) kellene lennie. Tehát a buta celebeket kellene elhajtani, s az értékesete favorizálni. Biztos vagyok benne, hogy a főnököm is így gondolja. De mi nem tudunk mást tenni, mint azt, hogy aki megfizeti a mi és a nyomda munkáját, azt kiadjuk, vagy közreműködőként részt veszünk a kiadásban. Nem hajtunk el senkit, de mi nem tudunk megfinanszírozni semmilyen művet. Még akkor sem, ha vennék mint a cukrot, s a befektetés bőségesen megtérülne. Így volt ez a válság előtt is, de most már a talpon maradás is kétséges.

Színvonalas könyvet el lehet adni 1-300 példányban nullszaldósan, bulvármarhaságot nyereséggel. De azon sincs akkora haszon, mint sokan gondolják.

2013. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 3. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!