Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy pillangókésnek lereszel...

Ha egy pillangókésnek lereszelem az éllét és több, mint 8 cm akkor fegyvernek titulálandó?

Figyelt kérdés
Azon goldolkodtam, hogyha veszek egy pillangókést és lereszelem az éllét illetve hegyét, akkor, fegyvernek, késnek nyilvánítandó?

2013. febr. 20. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Akkor nem fegyvernek , hanem "közbiztonságra különösen veszélyes eszköz"-nek fogják nevezni , mert kísértetiesen hasonlítani fog egy pillangókésre !
2013. febr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó, de ha megmutatom a rendőrnek, hogy egy szalonnadarabot sem lehet elvágni vele? Akkor mi van?
2013. febr. 20. 17:59
 3/8 kovpet ***** válasza:
#1: A pillangókés a jogszabályban nincs felsorolva, így nem kkve, 8 centi alatt rendben van. Más kérdés, hogy teljesen felesleges eszköz, alig lehet használni. De ez legyen a kérdező baja :)
2013. febr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tudom, hogy teljesen használhatatlan. :) Csak azért kérdeztem, mert nem tudtam eldönteni, hogy most akkor mi a helyzet ezzel az életlen kütyüvel.
2013. febr. 21. 19:30
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
A "közbiztonságra különösen veszélyes eszköz" amit írtam , a köztudatban az ún. fegyvernek látszó tárgy pl. egy műanyag pisztoly , vagy egy késnek látszó bot is lehet ezért írtam meg neked .
2013. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kovpet ***** válasza:
24%

Tudok olvasni, de jeleztem, hogy ostobaságot írtál. Fel van sorolva, hogy mi a kkve és a pillangókés NINCS a felsorolásban. A franciakés van, de ez más tészta. Az kilövi a pengét. Meg a rugóskés is.

Hiába állítasz mást, a pillangókés NEM kkve.

2013. febr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :D
2013. febr. 22. 11:38
 8/8 Vulpe válasza:
Csak otthon tárolhatod ha meg el akarod vinni magaddal valahova akkor használj tokot és ne az övedre aggasd ki és akkor nem lesz baj
2013. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!