Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Belém köthet-e egy lakó ha:?

Belém köthet-e egy lakó ha:?

Figyelt kérdés
Bérelek egy lakást a párommal,a tulajjal megállapodtunk a bérleti árban + közös költség.Az egyik lakó elkapott,hogy jó lenne ha fizetném a szemét díjat ha már itt lakom,/tudni kell a hölgyről,hogy nagyon szeret másokkal foglalkozni/mert ő tudja,hogy 2 ember lakja,de csak egy személyre van fizetve, mikor jövök-megyek,sose tagadtam,hogy nem vagyok én is lakó.Most nekem honnan kéne tudnom,mint bérlő,hogy itt mennyi a közös költség,amiben megállapodtunk én azt fizetem.A hölgy kijelentette,hogy ne járjak ebbe a házba,ezt a mondatát nem igazán hagytam szó nélkül.
2013. febr. 23. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele! Nem vagy köteles megállni se neki!

Téged köt a szerződésed és Te csak azt kell hogy fizesd amiben ott megállapodtatok! Abban a lakásban semmi sincs a Te neveden, még csak az kéne, hogy Te rendezd a tulaj hanyagságából adódó elmaradásokat.

A hangsúly azon van, hogy neked ebből nem lehet problémád a ház felé (közös költség stb.), mert semmi sincs a neveden és jogilag nincs közös a kecóhoz!

Hidd el, dolgoztam közös képviseletnél!

2013. febr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szemétszállítás lakásonként van megállapítva nem lakónként.Mond meg neki hogy ha két lakó van a lakásban, vagy 6 személyes a család akkor is ugyanannyit fizet
2013. febr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) csak kellemetlenül éreztem magam :(
2013. febr. 23. 18:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Bérlőként a tulajjal állapodtál meg, nem a ház lakóival. Így másnak semmi köze hozzá. Tudtommal a szemétköltséget a közösköltségben szokták elszámolni, amit lakásonként osztanak szét, aztán hogy a lakás lakói ezt hogyan osztják szét, az az ő dolguk. Az illetőnek mond meg: lakó vagy, úgyhogy van itt keresnivalód. Ha okoskodik, akkor meg sz@rd le, hagyd ott.
2013. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi köze hozzá a mammernek? Legközelebb menj el mellette mintha nem is hallottad volna.
2013. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!