Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az egyik hobbim a fotozas,...

Petya89 kérdése:

Az egyik hobbim a fotozas, milyen módon tudnék rendőrkocsit lefotózni?

Figyelt kérdés

Csak sajat felhasználásra szánnám a képeket,akár még a rendszámot is kihagynám,csak maga a kocsi érdekelne!

Komoly válaszokat kérek,akár még rendőrtől is!

Köszönöm



2013. febr. 26. 05:06
 1/7 Bakos Emma ***** válasza:
Nézgelődj sokat, sétálgass ott ahol szerinted rendőrök vannak, nem tudom, inkább nézgelődj, bármikor felbukkanhat egy rendőrkocsi.
2013. febr. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Abból kiindulva, hogy ha nem használja a megkülönböztető jelzéseit, a rendőrautó is csak egy ugyanolyan jármű, mint bármelyik másik, nem hiszem, hogy ilyenkor jogi akadályba ütközne a lefotózása. Legfeljebb ha valahová feltöltenéd, akkor tényleg kockázd ki a rendszámot.
2013. febr. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,amugy inkabb az érdekelne ha odamegyek és megkérem,hogy hagy löjjek pár fotot akkor milyen reakciót várhatok.
2013. febr. 26. 12:59
 4/7 Bakos Emma ***** válasza:
Szerintem egy nagy NEM-et kapnál.
2013. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát lehet, de kitudja van 1-2 magyar oldal ilyen amatőr rendőrkocsikról meg videó is, gondolom ismeritek :)

Ott van hogy videót csinálnak menet, közbe, azt mégse száll ki a rendőr, hogy"héé mit videózol" :)

Amúgy köszi a válaszokat

2013. febr. 26. 22:08
 6/7 tomala ***** válasza:

A rendőrök személyhez fűződő jogait különösen védi a törvény, főleg az arcképük nyilvánosságra hozatal kapcsán. Viszont a rendőrautó nem egy személy, nincsenek jogai.

A rendőrök munkája pedig közfeladat, annak megismerése közérdek, úgyhogy akár még nyilvánosságra is hozhatod az autóról, vagy a rendőrök munkájáról készült képeket, ha a rendőr arca nem látszik.


Abban viszont igaza van az egyik előttem szólónak, hogy ezt nem érdemes megkérdezni a rendőröktől, mert úgyis elutasítanak.

Ha pedig odajönnek, és megkérdezik, hogy miért fotózol, elmondod nekik, hogy miért.

2013. febr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ez már jobban hangzik, amúgy tudom, hogy baj nem lehet nem csuknak le, és semmi arc nem látszana, csak a kocsi, még a rendszám se, 1-2 külső felvétel, bár az még 1-2 belső kép is kellene :P
2013. febr. 28. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!