Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Japánul tudók! Mikortól...

Japánul tudók! Mikortól érdemes kanjikat tanulni?

Figyelt kérdés
Nemrég belefogtam a japán tanulásba, még igencsak az elején járok a dolognak. A hiragana és a katakana már úgy-ahogy a fejemben van, de félek, hogy kanjikat nem tudom majd időben megtanulni. Kerestem egy jó vastag füzetet hozzá, szerintetek érdemes elkezdeni kanjikat tanulni? Vagy csak bekavarna így a legelején?

2013. márc. 3. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt mondom az elejétől érdemes tanulni őket, a tananyaggal együtt, egyrészt azért, hogy hozzászokj, másrészt azért, hogy később ne legyen az, hogy nem tudsz kiolvasni egy "alap" írásjelet, mert az elején kimaradt és később meg nem említették. Sok nyelvkönyv későn kezd bele a kanjik "tanításába", nehogy elijessze a tanulni vágyót.

Én se tanulok japánul túl régóta, még csak 200-300 kanjit ismerek :D, de azt mondom ártani nem árthat. Meg mivel csak a gyerekkönyvek vannak kizárólag hiraganával és katakanával írva, ezért az olvasást is megnehezíti a későn kezdesz hozzá. Legalábbis nekem ez a véleményem.

2013. márc. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Egyetértek az első hozzászólóval. Legjobb elejétől kezdve tanulni a kanjikat. Amikor én kezdtem el tanulni, akkor hiraganával és katakanával együtt tanultam a legegyszerűbb vagy érdekes kanjikat. Nem kavar be szerintem, hanem gyorsabban hozzászoksz és kezded érezni jelentőségüket és írásmódjukat.
2013. márc. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!