Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mért van ez? Hogy tudom...

Mért van ez? Hogy tudom beállítani, hogy bármilyen képet kirakjon profilnak, és ne vágjon le belőle?

Figyelt kérdés
Facebook-ra profilképnek nem tudok kirakni egy álló képet,mert ha beállítom,hogy az legyen a profilom, "méretre vágás-t" kell csinálnom, és ott levágja a kép felét, és csak úgy engedi,hogy kirakjam.Nagyon fontos.köszönöm

2013. márc. 6. 13:47
 1/3 2xSü ***** válasza:
Profilképnek csak négyzet alakú fotót lehet beállítani. Állóképet maximum úgy, hogy jobbról-balról adsz neki hátteret, margót egy képszerkesztő programmal, és úgy töltöd fel.
2013. márc. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akár milyen képet teszek fel, és beakarom állítani profilképnek mindig bejön,a méretre vágás, bejön a kép és rajta 1 kis kocka h tudom állítani mennyit vágjon le, de elég sok a maximum is. és így nem jó. mások olyan távoli képet töltenek fel vagy állót is akar, de nekem még a közeliből is vágni kell le..
2013. márc. 6. 18:00
 3/3 2xSü ***** válasza:

Mondom. A profilképnek négyzet alakúnak kell lennie. Másnál is így van. Ha nem négyzet alakú, akkor ki kell benne jelölni egy négyzet alakú részt a feltöltésnél.


Ha mondjuk egy 300x400-as képet akarsz profilképnek, akkor simán feltöltve ki kell jelölnöd egy max. 300x300-as részt, hogy négyzet alakú legyen a kép. Ezen úgy lehet segíteni, hogy az eredeti 300x400-as képnek a két oldalát kibővíted egy 50 széles fehér/üres/akármilyen résszel, így kapsz egy 400x400-as képet. Ott már nem kell vagdosni.


> mások olyan távoli képet töltenek fel vagy állót is akar, de nekem még a közeliből is vágni


Technikai szempontból nincs különbség a közeli és távoli kép között. Csak a kép pixelben mért mérete számít, semmi más.


Mondjuk profilképnek célszerű amúgy is arcképet tenni, hogy fel is ismerjenek a többiek.

2013. márc. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!