Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megleckéztetni...

Hogyan lehetne megleckéztetni az eladót? Többi lentebb.

Figyelt kérdés

A minap történt hogy lementem a boltba. 5 ft-osokból felgyülemlett 200 ft. Gondoltam el kellene már költeni. Erre az idősebb férfi mindenki előtt el kezd oltogatni hogy miért ilyen kicsivel fizetek.. de nagyon durván. Még azt is megjegyezte "hogy nem felejt" legközelebb én is ilyen aprót kapok.


Arra gondoltam hogy legközelebb a vásárlók könyvébe is beírom ezt a megaláztatást és ha továbbra is rám förmed fogyasztó védelem elé állítom. (Egyébként ez egy maszek boltban történt ami az övé). Hogyan lehetne megleckéztetni, hogy legközelebb tudja, hogy kötelessége elfogadni az aprót hiszen az is ugyan úgy pénz.



2013. márc. 10. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

A vevőnek mindig igaza van, de…

Valóban, fajtánként 50-50 darabot köteles elfogadni. Amikor vissza ad, akkor viszont a lehető legkevesebb darabszámú pénzt kell adnia, ha van a kasszában.

De egy darabszám felett már csak gurigával fizethetsz. Bocs, most nem ugrik be, mennyitől. De ha 40 darab ötforintost csak úgy kiborítottál elé, akkor nem voltál sem szabályos, sem kedves. Nem csak vele szúrtál ki, hanem a többi vevővel is. Ha sok apród gyűlik össze, s nem akarsz jótékonykodni vele, akkor postára menj inkább felváltani.

2013. márc. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Az a baj hogy kicsit sokat képzelsz magadról és akkora baromságokkal fenyegeted, hogy az lesz a csoda ha elfelejt téged!


először is! Az eladónak nem kötelessége mindenkit kiszolgálnia, ahogy neked sem kell nála vásárolnod, szóval ha nem tetszik akkor elmehetsz máshova!


másodszor nagy értékű vásárlás során, a nagy mennyiségű kis címlettel nem lehet fizetni ill. az eladó nem köteles elfogadni! kivétel csak akkor ha előtte le rolniztatod egész címletekre!

Akár milyen hihetetlen ezt törvény írja elő!!!


Szóval kicsit sincs igazad, kedves kérdező!

Írhatsz te a panaszkönyvbe, de a vizsgálat során semmi kár nem fogja érni az eladót. mert neki van igaza!

A másik hogy mehetsz te a fogyasztó védelemhez de ők is csak azt fogják tanácsolni, hogy előtte meny be egy bankba és rolóztasd le az 5ft-osaidat, aztán vagy beváltod a bankban/postán vagy ott ahol ezt elfogadják.


Hidd el előtted már sokan próbálkoztak ilyenekkel

akkor hozták ezt a rendeletet mikor egy szatyor 1-forintossal akartak autópálya matricát vásárolni, így tüntetve a matricák magas ára ellen!


Ezek után ha még mindig úgy érzed hogy fújod a magadét és megleckézteted valahogy az eladót, akkor is csak te húznád a rövidebbet mert a tetteddel garázdaságot követsz el ellene, vagy is bűncselekményt.

2013. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha beírsz a vásárlók könyvébe és ő a tulaj, szerinted kit fog érdekelni? :D

Másrészt igaza van az előttem szólóknak. Bankban, postán váltsd be, vagy apránként költsd el.

Persze az sem megoldás, hogy az eladó oltogat. De ha Te is kedvesen szólsz neki, hogy lenne ez a problémád, elfogadja-e, akkor nem hinném, hogy így állna a helyzethez.

Megleckéztetni? Van szegény kisvállalkozóknak elég gondja baja. Ne a bosszú vezéreljen.

2013. márc. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!