Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angol számok éneklésénél,...

Angol számok éneklésénél, kiejtésnél mire figyeljek oda, hogy kevésbé legyen akcentusom?

Figyelt kérdés
amikor beszélek akkor nem nagyon van.. de éneklésnél sokkal jobban kijön az a jó magyaros du ju szpik inglis :D és nem tudom, hogy mit éneklek rosszul... mi az ami tipikus? nem az ilyen alap, hogy think.. az megy... ami ugye nem is t de nem is sz betű... valahogy az sz hangok viszont mégis erősnek tűnnek.. de lehet hogy nem ez a rossz... szoval mi szokott általában lenni a baj?:o

2013. márc. 13. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:

a sink az sullyedni, az nem think


nyilvan a leirtakbol nem tudom megitelni hogy hogyan beszelsz es tanacsot se tudok adni, maximum annyit hogy hallgass sok angol zenet a szoveggel egyutt, meg nezz angol filmeket angol felirattal!

2013. márc. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne túl hangos és gyors számokat hallgass,hanem amiből jól hallható hogy pontosan hogy ejti.

És az is jó ha lyrics-szel hallgatod.

Vagy először inkább magának a szavaknak a kiejtéseit gyakorold,és majd utána énekelve.

2013. márc. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
első: őőő fogalmam sincs, hogy mi az a think-es megnyilvánulás amit irtál, deee öjjjo. amúgy meg direkt leírtam,úgy kérdeztem, hogy mi általában a hiba.. én is tudom, hogy nem hallasz :D szóval nem tudtok nagyon tipikus hibákat.. hallgatni, hallgatni.. tudom én is. :) de köszi azért :D
2013. márc. 13. 15:47
 4/9 anonim ***** válasza:

irtad hogy az nem t a think elejen amit kiejtunk hanem sz. erre irtam hogy a sink az nem think.


az a tipikus hiba hogy magyar akcentussal beszelnek az emberek, nem tudom megis milyen valaszt varsz erre, soroljam fel a leggyakrabban hasznalt 3000 angol szot es irjam le hogy hogy mondja egy angol meg egy magyar? vagy mit? legy szives vazolj egy valaszt ami elfogadhato lenne szamodra.

2013. márc. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gátlásodat el kell hagyni.


Énekléskor nem nagyon szokták kimondani a szó végét, meg az elejét is lehagyják rengetegszer(fantasztikus ez a nyelvXD), a lényeg az, hogy véletlenül se próbáld kiejteni úgy, ahogy te olvasnád. Úgy mondd ki, ahogy az énekestől is hallod, de ne rágörcsölj, hanem lazítsd el magad.


Tudom, ez nem túl segítőkész válasz, de azt te tudod megfigyelni, hogy nálad mivel rögzül az, hogy ne magyarul mondd ki a szavakat.:)

2013. márc. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
oh boy: nem azt irtam, hogy az sz, hanem hogy nem is T, de nem is SZ!... és az alsó részben ott van, hogy mi általában a hiba, szoval, nem tudom... amit jellemzően magyarok úgy énekelnek.. de a think is ilyen például... valami ilyesmi választ akartam, hogy mi az a szó ami ilyen, de mondjuk nem azért, mert erre nekünk nincs betünk.. (a th-ra) de nekem még valamiért az Sz-szek is nagyon erősnek hangzanak... ilyesmi példákra gondoltam igazábol.. amugy azert köszi a válaszokat. :D
2013. márc. 15. 10:25
 7/9 anonim válasza:

Ha énekléskor van akcentusa a kérdezőnek, akkor a beszédében is van, csak azért érzi, hogy nem nagyon, mert már megszokta, míg az éneklés új neki. Az is lehet, hogy beszédben hadar, úgy látszólag nem tűnik fel (gondolja ő, mert akkor is hallani), de mikor lassan kell kiénekelni a szótagokat, akkor számára is jobban kijön.


Tessék az idegennyelvor.blog.hu oldalt tanulgatni, esetleg a rachelsenglish.com videóit végigvenni. Hangonként. Tüstént. Kikérdezem.

2013. márc. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hu. erre nem is gondoltam.. :o de valoszinüleg igaz akkor :o köszönöm :D
2013. márc. 17. 16:32
 9/9 anonim ***** válasza:
utánozd,ahogy a külföldiek énekelnek;)
2014. ápr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!