Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pillanatragasztós lett a...

Pillanatragasztós lett a gitárom hogy szedjem le?

Figyelt kérdés
A gitárom koptató részét ragasztanom kellett és véletlenül pár kicsi csepp rá került és rászáradt a testre is. Ez egy szépen lakozott kitár és nem tudom mivel tudnám leszedni úgy hogy ne sérüljön a lakozás :/

2013. márc. 15. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Körömlak lemosó! Mivel alkoholos le kell vinnie a ragasztót!
2013. márc. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy, mert a pillanatragasztó oldószere megmarta a lakkot, de ha nem is így lenne, akkor is olyan betyárul rákötött a lakkra, hogy nincs az az oldószer ami leszedné onnan, hacsak nem a lakkal együtt. Próbáld meg borotvapengével vagy szikekés élével óvatosan levágni a pillanatragasztó cseppet.
2013. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Körömlakklemosóval NE! Benne is van a nevében h "lakklemosó" . Leszedi a lakkot a gitárról! Ne adjunk már hülye ötleteket!
2013. márc. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán a WD-40-el letudod szedni , autó fényezését nem bántja , ezért gondolom a lakkot se bántaná . De előtte én keresnék egy fa darabot ami le van lakkozva , és nem kell azon próbálnám ki .
2013. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt alighanem sehogy. A kapargatás után is ott fog maradni egy homályos, rosszabb esetben karcos folt.
2013. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Matricával takard el.
2013. márc. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébkét melegítéssel oldható a pillanatragasztós kötés, de itt ez aligha játszik szerintem, mert ha már olyan forró, az károsítja a lakkot is.

Meg akkor is ott marad a nyoma, nem lehet eltávolítani teljesen nyom nélkül.

2013. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem szerintem körömlaklemosoval ne vagy ha igen és ha csak a fát rongálja akkor ujra lekel lakoztatni.
2013. márc. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja igen: alapdolog, jó megtanulni: ha gitáron dolgozol valamit, mindig le kell takarni azokat a részeket, amikhez nem szükséges az adott munkához hozzáférni.

Ha csak kis felületről van szó, akkor a festésnél használt papír maszkolószalaggal leragasztani, ha nagyobbról, akkor valami puha ronggyal (ócska póló, ilyesmi).

2013. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!