Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a tanulsága a...

Szerintetek mi a tanulsága a Death Note animének?

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 20:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Lehet feszegetni Yagami és Lelouch-t , ahogy én gondolom :


Death Note és Code Geass SPOILER-t TARTALMAZ!



Death Note egy elég jó történettel felépített anime , jó volt a storyja stb .. Ellenben a Code Geass , egy alap bosszú sablonra épített , még is sokkal erősebb lett mint a DN , pont Lelouch miatt . Nézd azért messze nem volt Yagami akkora zseni mint amekkorának kikiáltották , halmozta a hibákat , volt egy easy win eszköze és maga a kari is Unbalanced volt , mert igen azért részben zseni volt , de az egyszerű dolgok mellett elsiklott a figyelme ... és a legegyszerűbb dolgoknál hibázott , mert ha elejétől kezdve olyan zseniálisan kigondol mindent állítom égvilágon senki nem kapta volna el ... persze így az anime se lett volna izgalmas ..

Lelouch a szememben más volt , volt a bosszúja és a geass-e . Amúgy ugye Yagami bárhonnan tudott ölni , Lelouchnak érintkeznie kellett az áldozatával , ergó messze nagyon kockázatot vállalt , ráadásul őt a fél világ vadászta (mint Zero) , Kira(yagami)-t pedig alig kereste valaki mert féltek tőle .. Igaz Lelouchnak is volt pár hibája , egyik Eu-nál asszem , a Geass-e miatt 2.x meg Rolo miatt .

A másik Yagami és Leluch Igazsága . Ugye Yagami egy zseninek titulált egyetemista volt , aki egy jómódú családban élt .. Ebből alakult ki neki a bűnmentes világnézete , meg hogy saját magát hívta istennek , ez a szememben beképzeltség , és a DN első hatalmas buktatója szerintem .. Miért kellett minden piti bűnözőt megölni , sokkal logikusabb lett volna az árnyékban maradva azokat a bűnözőket levadászni akik igazi veszélyt jelentenek , pl olyan gyilkosok akiket nem ítéltek el . Leloch-nak ugye nem volt családja , kitaszították a hercegi sorból és egy bosszú storynak indult az egész , részben igazad van mert ő is a saját igazárt ment , még is a végén kiderült hogy nem .. és Lelouch-ról elhiszem hogy végig mindent belekalkulált a végső tervéhez , mindent még a végén a Zero Requiem-et is .



Ha mint karikat kellene külön pontoznom :


Yagami : 8/10 , egy közepes zsenivolt , unbalanced viszont voltak meglepő húzásai .


Lelouch : 10/10 , az animék történetének egyik legnagyobb emberek , zseniális ...


Nem tagadom hogy Lelouch-t jobban szeretem és mint anime is a szememben a Death Note a vége miatt még a 9est sem érte el , a Code Geass meg levágta a 10est .

Amúgy én reálisnak tartom hogy Lelouch a legtöbbek kedvence ( [link] ) Több mint 10ezer szavazatnyival yagami előtt és azt is reaálisnak tartom hogy L messze nagyobb zseni volt mint Yagami .


A legnagyobb külömbségük szerintem egyrészt az igazságérzetük , másrészt az hogy az egyik egy vezéregyéniség volt és világokat vert át a zsenialításával , a másik meg bújkált úgy hogy csak egy kisebb csapat nyomozott utánna .


Egy szó mint száz a szememben Lelouch > Yagami x100

2013. márc. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Félreértés ne essék, nem egyáltalán nem akartam a két animét sem a főszereplőket összemérni, ugyanis ez teljesen szubjektív és nem is vág a témába, pusztán csak arra a tényre szerettem volna rávilágítani, hogy mérlegelve mindkettőjük tetteit, fogalmazzunk úgy ,hogy azonos mértékben követték el bűneiket és itt most eltekinthetünk a személyiségüktől és módszereiktől.


Tehát a kérdésemre a válaszod az, hogy lulu azért különb lightnál, mert egy nemesebb célért küzd, önös érdek nélkül.


Az én meglátásomban ez nem így van, javíts ki ha tévedek (és az meglehet mivel rég láttam a code geasst ezért nem emlékszem hajszál pontosan a részletekre, ezért bocsánatot is kérek), de lulu története egy bosszúhadjáratnak indult, testvérével kitaszítottan és hányatott sorsúan kellett nélkülözniük gyermekkorukban, amikor is lulu felesküdött ,hogy tönkreteszi az abszolút világhatalmat amit britannia képviselt. Ez személyes sérelmeken alapuló bosszúvágy, a legjobb esetben is azt mondhatjuk, hogy hugit akarta pátyolgatni. Japán ,mint a lulu álltal elkövetett akciók egyik nyertese, nem a megmentendő cél volt, csupán egy eszköz, mivel a háborúhoz emberek kellenek. Lehetséges ,hogy a végén változott hősünk gondolkodás módja, a végkifejlett is ezt bizonyítja, ennek ellenére önös érdekek vezették idáig, méghozzá úgy, hogy rengeteg bizalmi viszonyt árult el munkálkodása alatt, mondhatnánk, hogy "halálával" megtisztult és saját igazát pecsételte le vele, viszont amint tudjuk erősen megkérdőjelezhető, hogy az valóban megtörtént-e.


Light ezzel szemben egy felső-középosztálybeli japán család átlagos kamasz fia, mindene megvan ami kell, nincsenek múltbéli sérelmei, éltanuló és soha nem volt gondja a bűnözéssel, innentől fogva kijelenthetjük, hogy önös érdek nélkül azt a célt tűzte ki maga elé, hogy a társadalom védelme és megváltoztatása érdekében felvegye a harcot a bűnözés ellen. Ugyan nem a frontvonalon és nem egy világhatalom ellen, de light a harcait maga vívja, igaz később akad segítője akiket ki is használ, de ezek többnyire azok az emberek akik maguk kívánságára használtatják fel magukat a "szent cél" érdekében.


Tehát lehet ,hogy a kettő közül valamelyik karakter szimpatikusabb, lehet ,hogy a kettő közül valamelynek elfogadhatóbbnak tartjuk a módszereit és valószínűleg a 2 anime közül is megtaláljuk a nekünk jobban tetszőt, viszont mindkét szereplő ugyanúgy tömegeket mészárolt le céljai elérése érdekében, tehát mindkettő erkölcsi értelemben szemétláda :D

2013. márc. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az nem önös érdek hogy egy bűnmentes világ istene akar lenni ? A harcait sem ő maga vívja meg , a 99% kanapéból ülve ölette meg , később meg még a jó embereket is simán megölte csak azért mert félt és végig ez követte félt L-től , a saját apjától , Near-tól , meg a sok agyzsenitől , egyszerűen elakarta tüntetni azt az utolsó pár embert aki a végső célja elé áll . De az a legviccesebb az egészben hogy pont amit annyira elítél pont ő is az lett .


Szerintem meg a Code Geass-ban nincs igazad , egy nép akart megszabadulni a kitaszítottságtól , ennek a népnek kellett egy vezér , az egy dolog hogy külön neki is volt érdeke ( de itt mint említettem simán eltudom képzelni hogy végig a terve része volt az amit a végén a Zero Requiem-ben eljátszott ) , de Lelouch érdeke a R2 21.részében véget ért , ott hogy Charles viBritannia-t megölte és ő lett a király , a bosszúja beteljesült , de nem állt meg egy magasabb célért (<- remélem érted mit próbálok elmondani :D ) , pont ezért gondolom azt hogy ha ott a 25.rész utolsó perceiben meghalt , akkor hős volt , ha túl élte akkor meg szintén azt kell hogy mondjam zseni megint átvágta a világot.



Mondjuk én nem emlékszem hogy Lulu annyi emberen áttaposott volna , igen volt sok , de ők az ellenségei voltak . Kira meg paradoxon mivel az igazságért küzdött mégis a jófiúkat ölte halomra . Még mindig úgy látom , Kira egyszerűen a saját bőrét akarta menteni , Lulu meg a céljáért még magát is feláldozta .

2013. márc. 22. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel nem jutunk dűlőre (ami ugye nem feltétlen baj), egyébként felterjesztettem a kérdést /a/-ra is, ott meglepően sokan lulunak tulajdonítottak több fraget :D
2013. márc. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Ha már itt szóba került a két anime akkor szerintem azóta se került ki legalább valami hasonló, hozzájuk fogható anime.


Én az animében végig L oldalán álltam de Lelouchal összehasonlítva Light legalább akkora karakter és zseni. Az utóbbiban talán felül is múlja Lelouchot.


Szerintem Lelouch megtagadta elveit amikor uralkodó lett. Annyira gyűlölte a birodalmat és egyszer csak az uralkodója lesz a világbéke szánalmas indokával? Ennél ostobább befejése nem is lehetett volna a történetnek. Az egész anime Lelouch bosszújáról szólt, a japán függetlenségről. Van egy olyan gyanúm hogy politikai okok állnak a háttérben. Japánban ma is amerikai katonák állomásoznak. A CIA évtizedekig befolyásolta az ottani választásokat. Rengetek bűncselekmény köthető az amerikai katonákhoz és nyilván egy esetleges Japán függetlenségről szóló anime feltüzeli az ottani embereket. Azért kellet tehát leváltani az eredeti forgatókönyv írót hogy ne jelenhessen meg egy túlzott nemzeti érzést felkorbácsoló "mű".

Meg persze népszerű téma ma a világbékéről szóló hadoválás. Az egyesült Föld meg stb. ezzel butítják a népet.

2013. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hogy vannak emberek, akiknek jobb lenne meghalniuk.
2016. febr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!