Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Túl magas a processzor CPU...

Túl magas a processzor CPU hőmérséklete. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Leszedtem a hűtőt a prociról és leszedtem a pasztát róla, majd újra pasztáztam kicsit sok lett rajta ezért kb 60-70 C mozgott a hőmérséklete ezért szét kaptam és leszedtem róla elég sokat oly annyira sokat ,hogy most 20sec után leállt, túlmelegedett. Raktam rá egy picivel többet megint ez a helyzet volt. Megint egy picivel többet raktam rá most jó, de megint 57-63C megy ALAPból ha nem fut semmi. Játszani nem merek mert leállna!

Eddig jó volt. 55 fölé soha nem ment! Mi a okozza a bajt ? Mi a teendő?

proci ventilátor 1600-2300között pörög.

Full Tiszta minden. Az oldala le van szedve.

Intel Celeron 2.93Ghz

Hűtőről egy kép: [link]


Srácok segítsetek. Eddig nem volt ezzel probléma ,most meg szinte használhatatlan.



2013. márc. 21. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen pasztát használtál?
2013. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fúj de utálom ezt a fajta bepattintós hűtőt, mennyit szívtam/szívok vele :D

Kb 95%-ra veszem, hogy nincsen rajta rendesen a hűtő. Vedd ki az alaplapot teljesen, és nézd meg, hogy alul látszik-e mind a 4 pöcök rendesen, vagy esetleg 1-2 mégis az alapla felett maradt.

2013. márc. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Húú meg nem mondom már 3-4grammos kis fecskendő nem nagy szám 278ft full fehér , nem ezüst nem arany tehát nem egy márkás lehetett ,de előtte is ilyen lehetett rajta mert az is fehér volt.


Lehet holnap darabokra szedem ha nincs más választásom ,de a hű0tő úgy néz ki jól rajta van mert nem mozog semmit.

2013. márc. 21. 22:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is erre tudok gondolni #2!


Még az is lehet, hogy nincs a porci és a hűtőborda között hűtőgél. vagy túl van pörgetve a proci, és ide már komolyabb hűtés kellene!


(maxorb cooler)

Én ilyet használok: [link]

2013. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ventiket szépen tisztítsd ki, meg vegyél ilyen ventillátort. alaplapra rádugod, a levegőt meg a procira állítod. 1000 ft.
2013. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De ha eddig jó volt a hűtés akkor most mitől lehet?
2013. márc. 21. 22:38
 7/7 anonim válasza:

Ezek a gyári Intel hűtők elég gusztustalanok, bár, ha valaki nem húzza a procit és nem szedi szét folyton annak elég. Ha hiszed, ha nem, a paszta miatt melegebb a CPU-d, mint azelőtt volt. Tudom, mert nekem is ugyan ez volt a gondom anno, én is vettem ilyen pár száz forintos valamit (amit pasztának csúfolnak), és nekem is vagy 15 fokot ugrott alaphelyzetben a proci. 2 választásom volt (és amit tanácsolok neked is):

1: Lecseréled a gyári hűtőt egy másikra, és nem, nem kell 10 ezreket kiadni egy nyumorult hűtőért, én is egy 2.500 Ft-osat vettem (Artcic Cooling Alpine 11 pro), ami sokkal jobb, pedig "fillérekbe" került (mellesleg gyárilag fel van rakva rá egy Minőségi paszta).

2: Veszel egy kicsit drágább pasztát (6-800Ft). Kis pamacsra, vagy vattára öntesz pici alkoholt, szépen lemosod a hűtő alját és a proci sapkáját. Borsónyi mennyiségű pasztát kinyomsz mindkét lapra (hűtő + proci sapka), egyenletesen, finoman elkened újjal, (mielőtt visszatennéd, ajánlom, hogy fülpiszkálót nedvesíts be és a lamellákat egyenként tisztítsd meg kívül-belül) majd óvatosan berakod a hűtőt a foglalatba, bepattintod mind a négy helyen, elforgatod, és kész. Ellenőrizd, hogy rendesen be vannak-e pattanva, mert ha valahol lötyök, az nem jó (magyarul el van törve és ezért nem tud rendesen érintkezni a procival).

Remélem tudtam valamit segíteni!

2013. ápr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!