Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell elszívni a szivart?

Hogyan kell elszívni a szivart?

Figyelt kérdés
valahol láttam hogy le kell vágni előtte a végét, meg ilyesmi... kérlek aki tudja, írja le részletesen!

2013. márc. 24. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
szájon át
2013. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
54%
Sehogy. Az lenne a legjobb, ha nem vennél a szádba semmilyen dohányterméket.
2013. márc. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
újabb értelmes válasz esetleg? 22 éves létemre köszönöm, de semmi szükségem pót-anyukákra és apukákra, sem atomegészséges életmódot élő, szupervega sóbertnorbik válaszaira sem.
2013. márc. 24. 22:43
 4/7 anonim válasza:
80%

Attól függ, hogy milyen szivart veszel. Vannak olyanok, amiknek alapból levágták már a végét így nem kell szivarvágóval leszedni a kalapot róla. Ha mind a két vége le van vágva akkor pedig meggyújtod és elszívod, hasonló módon mint a cigarettát, annyi különbséggel, hogy nem szabad letüdőzni mert nagyon erős, csak a szájban kell megforgatni majd kifújni. Én mondjuk egy kicsit vissza szoktam szívni a kifújt füstből és letüdőzöm, de mindenki másképp csinálja. Kinek mi tetszik.


Javaslom egyébként, hogy készülj neki a szivarnak, ha el akarod szívni, mert egy normális szivar kb. 50 percig tart mire elszívja az ember. Szóval csak akkor kezdj neki ha van egy szabad órád arra, hogy pihenésképpen pöfékelj egy kicsit.

2013. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
A nagy havanna márkákat (Padron, Cohiba, Romeo y Julieta stb.) illik szivarvágóval vágni, a kisebb jelentőségűek, ha nincsenek vágva, és szükséges, érdemes cédrusgyufával megszúrni. Lehetőleg ne gázgyújtót használj, hanem hosszú cédrusgyufát (a Deák térnél lévő szivarboltban kapható a Kempinski oldalában). Kétharmadig érdemes elszívni, a többi a "szűrő". Ne nyomd el, hagyd kialudni. Érdemes egy szivarhamutartóra is beruházni (téglalap alakú, és a churchill, ill. nagyobb mértek is elférnek benne). Amúgy jól írta a kolléga, egy churchill mérethez min. 30 perc kell. És ehhez nyugalom kell, kicsit elgondolkodás, ez úri sport, nem munkáscigi. Érdemes mellé jobb whiskyt, cognacot is inni, (én néha Chambord likőrt szoktam, perverz, de iszonyat jó) bár itt illik tudni, mihez mi passzol.
2013. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
P.S.: ja, és mutató-és gyűrűsujj közé fogva, egyenesen tartva szívd. Ha már átmelegedett, vedd le a gyűrűt, mert nem illik hivalkodni vele (vagy szégyenkezni:-D), hogy milyen márkát szívsz. Ha otthon lesz a nagy esemény, akkor érdemes alaposan kiszellőztetni, ill. nyitott ablaknál szívni. De érdemes valami igényesebb helyen (ha jobb idő lesz) kiülve szívni (ahol engedik), mióta kiűzettem a kávéházakból, nehezen nyerem vissza nyugalmam. Annak olyan feelingje volt, ami pótolhatatlan.
2013. márc. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, a Padron nem kubai, de nagyon nagy márka.
2013. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!