Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Női dolgokról szeretnék...

Női dolgokról szeretnék kérdezni nőktől! Szerintetek ez most, hogy van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem vagytok nőgyógyászok, de ti mit gondoltok?

Úgy tudom, hogy a nőknek olyan 24-28 napra szokott megjönni. De nekem gyakran csak harmincvalahány napra jön meg. Késik 7-10 napokat, de volt, hogy már két hetet is. Terhesség, gyógyszer szedése nincsen. Mondjuk azt mondták, hogy ennyi késés még belefér ha rendszeresen jön minden hónapban. De nekem amúgy mindig is így volt. Van mikor huszonvalahány napra jön meg rendesen, de az utóbbi a gyakoribb. Az lenne a kérdésem, hogy ha mondjuk én terhes lennék majd valamikor esetleg, akkor szerintetek ha ugyanígy késik 10 napokat, akkor nekem ez tulajdonképpen nem adnat okot a feltételezésre, hogy esetleg terhes vagyok ? Tehát, hogyha nem jön meg huszonvalahány napra, és még harminc napra sem, akkor nálam ez még normális, akkor ha a terhesség lehetősége is fenn állhat? Tudom, hogy benne van bármikor a pakliban a dolog, csak mégis! Mert sokan már három nap miatt is kétségbeszoktak esni, hogy késik meg minden, de nekem nagyon gyakran késik még többet is! 22/L ez kicsit zavaros lehet, de jobban már nem tudtam megfogalmazni!


2013. márc. 25. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd, nem mindenkinek van pontosan 28 napos ciklusa. Nekem például a te ellentéted volt, 24-25 napos ciklusaim voltak. Te a másik véglet vagy, akinek hosszabbak a ciklusai. Igazából azt nem tudom, hogy ha rendszeresen megjön neked, csak ilyen hosszú a ciklusod, az baj-e, viszont tényleg nem mindenkinek átlagos.

Ha terhes lennél, akkor a te ciklusod szerinti késést kéne szerintem figyelembe venni és nem az átlagost. Tehát ha neked pl. 35-40 naponta jön meg, akkor érdemesebb akkor terhességre gondolni és mondjuk tesztelni, ha 35-40 napnál többet is késik.

Mert gondolom ilyenkor a peteérésed is később van. Vagy nem tudom, tényleg nem vagyok orvos.:)

Szerintem érdemes felkeresni egy nőgyógyászt és ezt megbeszélni vele és ő biztos sokkal okosabb dolgokat mondana, mint én.:)

2013. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Figyelj, az, hogy ,,késés", teljesen egyéni mindenkinél. A menstruációs ciklus hossza 24 naptól 35-ig normális. Tehát ha neked mondjuk 33-35 napra szokott megjönni, az teljesen oké, nálad ez a ,,rendes". Nem vagyunk egyformák, sem gépek, mindenkinél ez egyéni. Ha neked tegyük föl 33 naposak körülbelül (ami lehet 30-35 is), és nem jön meg még a 38-40. napon sem, akkor nevezhetjük ,,késésnek", és elképzelhető a terhesség. Ha mindig 33 napos, akkor nem késik, mert HOZZÁD képest kell nézni, a 28 nap csak egy nagy átlag. Akinek 24 napra szokott megjönni, az már a 29-30. nap körül gyanakodhat, hogy nincs valami rendjén, de neked fölösleges, mert kicsit hosszabbak a ciklusaid.
2013. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a 28 napos ciklus az átlag, és a 21-35 nap a "normális".

[link]

Ehhez képest nekem szinte mindig 26 napra jön, de jött már meg 20 napra is, pedig nem vagyok tinédzser (26 éves vagyok).

Szóval a kérdésedre a válaszom, hogy szerintem is normális. Ha mondjuk 35 nap után sem jönne meg, és élsz nemi életet, akkor érdemes tesztelni.


off: Leírnád nagyjából, hogy mit eszel? Szeretnék én is 30 napnál hosszabb ciklusokat :)

2013. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem nem lényeges mit eszek, mert nem hiszem, hogy attól lenne! :) Normálisan eszek mindent:) Hát én ilyen vagyok ezek szerint! :) Legutóbb is megjött január 29-én, utána meg március 13-án! hát ez van! :)
2013. márc. 25. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!