Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A spanyolok, a németek vagy...

A spanyolok, a németek vagy az angolok a legbefogadóbbak a külföldiekkel szemben?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 01:12
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
az angolok kénytelenek annak lenni, ugyanis anglia európa emberi szeméttelepe. az is sokat elmond, hogy a 2. legnagyobb iszlám közösség birminghamben van, teherán alig előzi meg. :)
2009. szept. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak Spanyolországról tudok nyilatkozni, mert ott éltem.


A róluk szóló sztereotípiák ellenére hihetetlenül zárkózottak és előítéletesek. A magyarokat még a műveltebbek is keverik a románokkal meg a bolgárokkal. Mivel sok román megy oda koldulni meg narancsot szedni, el lehet képzelni, hogy ez mit jelent. Általában elmondható, hogy lenézik a kelet-európaiakat.


Akármilyen jól tudsz spanyolul, megjegyzéseket tesznek az akcentusodra, vagy úgy csinálnak, mintha nem értenének, mivel ők nem szeretnek / akarnak nyelveket tanulni, és fogalmuk sincs, milyen nehéz megtanulni egy idegen nyelvet.


Nagyvárosokban jobb a helyzet, de csak azért, mert ott sok más külföldi él, és így legalább velük lehet kapcsolatokat teremteni.


Ha turistaként megy valaki, akkor ebből nem nagyon vesz észre semmit, csak akkor, ha tanulni vagy dolgozni megy.

2009. szept. 18. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon befogadók az emberek Nyugat-Európában. Az angolok udvariasak, felületesen befogadónak lehet őket nevezni. A németek rá vannak nevelve a toleranciára stb., lazább pillanatokban aztán kibukhat belőlük a nagynémet gőg. (Még mindig sokkal kevésbé elzárkózók, mint a skandinávok, és valószínűleg szemétkedni sem fognak a külföldivel, mint a franciák). A spanyoloknál sokat ront a helyzeten az, hogy rengeteg bevándorlót kaptak az utóbbi években, miközben eleve nagy volt a munkanélküliség. Tehát ott komoly feszültségek vannak, amiket a külföldiek is okoztak. Spanyolországból nézve pedig mindegy, hogy nem román vagy. Szerintem talán Anglia a legtűrhetőbb a három közül.
2009. szept. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen végzettséged van, hová mész dolgozni és hol fogsz lakni.

Ha diplomás vagy és diplomások közé mész, jobb helyen laksz, akkor semmi probléma sem lesz egyik országban sem. (Németországban és Angliában éltem)

Ha szak- vagy betanított munkára mész ki és bérkaszárnyában laksz, akkor ott sokkal nehezebb dolgod lesz és évtizedekig "a külföldi" maradsz.

2009. szept. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a németekről tudok nyilatkozni. Nagyon vegyes. Vannak, akik nagyon normálisak és a magyarokat is nagyon szeretik. Tudják, hogy hol van a Balaton, mert jártak oda. A másik véglet az, aki utálja a külföldieket. A németeknek nincs humoruk, hanem ironikusak, szóval tudnak sértőek is lenni. A nyelvükre kényesek és a sztereotípiákkal ellentétben nem tud mindenki angolul. Nem úgy van, mint Skandináviában, hogy mindenki perfektül beszél angolul, hanem ott is a műveltebbek tudnak angolul. Sok fiatal sem tud Németországban. Spanyolokról ugyanezt hallottam a nyelvet illetően. Jobb esélyed van Németországban egy értelmiségi 85 évessel perfektül elbeszélgetni angolul, mint egy 25 éves fodrásszal. Szóval a nyelvet kell tudni, mert különben nem fogadnak be.
2009. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az angolok vagy a németek.Az angolok jobban hozzá vannak szokva a külfldiekhetz, de fogalmuk nincs hol van Magyarország, a németek nincsenek annyira hozzászokva a bevándorlókhoz, de ismerik Magyarországot.
2009. szept. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az leginkàbb töled függ, hogy mennyire fogadnak be, én Franciaorszàgban éltem több mint tiz évet és soha nem néztek le mert külföldi vagyok, söt volt olyan munkahelyem ahol több fizetést kaptam mint a francia "kollégàk". Minden rajtad mulik. Szerintem könnyebb a megélhetés mint itthon, de ha csak meggazdagodni akarsz akkor csalodni fogsz, dolgozni ott is kell és bizonyitani is viszont még minimàl bérböl is meg tudsz élni, nem ugy mint itthon.

Na meg van tenger és hegyek, lehet kiràndulni mert az erdök nincsenek magànkézben, egyébként nekem ez hiànyzik a legjobban ezért is megyek vissza...

2009. szept. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En kanadaban elek. De pontosan azert akarok haza menni mert sz*rhatnam van az itteni vendegszeretetrol. Itt is minden csak feluletes. SOT nem meg az itteniekkel. Hanem is itt elo magyarokkal se lehet foglalkozni mert egy meg az is letagadjak hogy magyarok ga meghalljak veletlenul egy uzletben h magyar vagy.
2011. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jaj bocsesz a remek helyesirasom miatt csak..mar nem hasznalom regen a nyelvet vagyis nem irok..
2011. jan. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!