Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 13 évesen mit tehetek a...

Flóra13 kérdése:

13 évesen mit tehetek a környezetem védelme érdekében?

Figyelt kérdés

2013. márc. 25. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Pl.:

- szelektíven gyűjtöd a hulladékot.

- nem pazarolod a vizet

- papírgyűjtést szervezel az osztállyal

- a fáradt elemet, akkumulátort a megfelelő konténerbe dobod

2013. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél részt faültető, közterület-tisztító programokban, parkokban szemétszedésen. Vegyél részt a Föld Órájában. Menj el az utolsó Critical Mass-re, április 20-án lesz.

Nem tudom, hány évesen lehet, de legyél önkéntes pl. a Levegő Munkacsoportnál vagy a Humusznál.


Szerintem ezek mind-mind jó érzés.


Persze a családban is tehettek, pl. ecetre, szódabikarbónára váltjátok a tisztítószerek egy részét, vagy természetes hajpakolást használtok (tojás, ecet, sör, olivaolaj jók hajra, én használom őket). A szelektív hulladékgyűjtésre nagyon figyeljetek, és semmi veszélyes hulladékot ne dobjatok kukába, mint használt elemet meg étolajat, gyógyszereket, neoncsöveket.

Ne fűtsetek 25 fokra, engedjétek be fűtésszezonban a napfényt, ne autózzatok jó tömegközelekdésű nagyvárosban.

Ha lehet, komposztáljatok.

Ne vegyetek évente hat tonna ruhát, amit már nem használtok, ne dobjátok ki.

Ne vegyetek túlcsomagolt élelmiszert. Egyébként is, amit lehet, mindent termelői piacon szerezzetek be.

Stb-stb.

2013. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönom a válaszokat a greenpeace oldalán is után anéztem és ott is találtam jó tippeket:-)
2013. márc. 26. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!