Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk hirdetni az...

Hogyan tudnánk hirdetni az iskolánkat? Waldorf iskola és óvoda

Figyelt kérdés
Szeretnénk, hogy több ember ismerje meg, és jöjjön el az ovinkba, és iskolánkba.Már nagyon sok mindennel próbálkoztunk(programok szervezése, bazárok, plakátok nyílt napok). Hogyan tudnánk felkelteni az emberek érdeklődését?

2013. márc. 26. 20:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Azzal, hogy odafigyeltek a negatív kritikákra.


Én ismerem az iskolát, mégse vinném oda a gyerekem vagy tanácsolnám bárkinek, mert komoly problémáim vannak vele.

2013. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Például?
2013. márc. 26. 21:45
 3/18 anonim válasza:
64%
Uhh már meg se haragudj, de egy ilyen rossz "hírnevű" iskolát hirdetni... Nem ismerek olyan embert, aki ne lenne rosszul, ha meghallja, hogy Waldorf... Sosem vinném ilyen helyre a gyerekemet!!!
2013. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kár, hogy ennyire tudatlanok és előítéletesek az emberek, ha nem csak a birkák után mennél, hanem utána olvasnál a Waldorf-pedagógiának, és nem itt a GY-n olvasgatnád, akkor rádöbbennél, hogy ez egy csodálatos, gyerekközpontú nevelés, és nem az önző, felnőtteknek kedvező "ülj a padban csöndben mert az a szabály és én azt mondtam" tipusú állami oktatás, amit 2 nap alatt megutálnak a gyerekek. Itt nálunk minden gyerek szeret bejárni! Hatalmas tapasztalatot és tudást szereznek, amilyenhez hasonlót államis gyerek soha! Csípőből leérettségiznek, és tanulmányi versenyeket nyernek. Csak az a baj, a mai társadalommal, hogy ami már kicsit más, eltérő, azt elutasítják 2 mondat után. Ez persze könnyebb. A mostani felnőtt generáció amiben felnőtt, a bürokrata iskolarendszertől ez eltér. Bocsánat, ha hosszúra sikerült, de ez kijött belőlem, mert itt GYK-n csak a rosszat olvasni erről a témáról.
2013. márc. 27. 18:27
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

"itt GYK-n csak a rosszat olvasni erről a témáról."


Talán azért, mert rossz? :D

Lesüt róla, hogy elfogult vagy, gondolom anyagi hasznod származik az iskolából, vagy csak odajárnak a gyerekeid és csakazértis be akarod bizonyítani, hogy nem vagy hülye amiért oda írattad őket (pedig egyébként de).. egyik opció szavára sem érdemes adni.

2013. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ott dolgozom óvodapedagógusként, és van tapasztalatom az állami, és a Waldorf-pedagógiáról is, mind a kettővel részletesen megismerkedtem. Nem elfogult vagyok, hanem felismertem azt, hogy mi jó a gyereknek, és mi nem jó. Anyagi haszonról meg annyit, hogy a közalkalmazotti bértábla alapján kapom azt a nevetségesen csekély összeget, amit kapok. Ezt nem pénzért csinálja az ember.
2013. márc. 27. 19:14
 7/18 A kérdező kommentje:
Amúgy nem értem, mi "rossz" benne szerinted?
2013. márc. 27. 19:15
 8/18 anonim válasza:
75%
NE várj választ az utolsó kérdésedre, mert nem tudnak rá válaszolni. Hajrá Waldi!
2013. ápr. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia! Meglep, hogy kell hirdetés az intézményednek, nálunk (Bp) olyan szintű a túljelentkezés a Waldorf-intézményekbe, hogy már-már oda „születni kell”. :) A helyedben egyébként keresnék olyan fórumokat, amelyek a Waldorffal vagy az iskola-/óvodaválasztással foglalkoznak (pl. az indexen van waldorfos fórum).

Azt gondolom, ha valaki érdeklődik eziránt, ilyen fórumokon teszi első körben. Simán hirdetni nem tudom, mennyi értelme lenne, az „egyszeri szülőket” úgysem tudnád meggyőzni, miért jó a Waldorf (lásd az előző hozzászólók többségét).


Hol van egyébként az intézményetek?


Ha tényleg érdekel, én meg tudom fogalmazni, mi lehet a bajuk azoknak, akik eddig ide írtak. Szerintem tartanak attól, hogy a „waldorfosság” egy olyan csoportképző erő, mint mondjuk a zsidó származás – és lássuk be, sokan nem bírják a másságot, félelmetesenek tartják.


Az én véleményem vegyes egyébként: bár több ismerősömnek a gyereke waldorfos, és alapvetően szupernek tartom a pedagógiát, mert tényleg, a kisgyerekeket élményalapon kellene „tanítani”, bevallom, bennem is van némi ellenérzés. Mégpedig az odajáró emberek miatt. Hiába nem tehet egy eszme arról, hogy kik hisznek benne, azért mégis ennek alapján ítéljük meg. Akiket én ismerek, azokkal az a gond, hogy valahogy társadalmon kívülinek érzik magukat – rájuk nem vonatkoznak a szabályok (a gyerekoltásoktól kezdve az ÁNTSZ-engedélyig semelyik), a kommunaszerű életvitelben hisznek, csak az a gond, hogy az „ami az enyém, a tiéd is” elvet „ami a tiéd az enyém is” alapon élik meg, viszont nekik nincs semmijük, mert nem dolgoznak, hiszen ők „művészek”. Ezzel nem is lenne gond, ha közben nem lenne igény az autóra (hisz a gyerek a város másik végébe jár oviba/suliba), és havi súlyos tízezrekre a Waldorf-intézmény miatt, amit mondjuk a nagyszülőkről akasztanak le.

A gyerekek kedvesek, aranyosak, de azért néha tán rájuk kéne szólni, mondjuk mikor a kétéves az üvegpoharat csapkodja az asztalhoz – de nem teszik. :)

Toleráns embernek tartom magam, mégis a bennem élő kép (a tapasztalataim alapján) egy tipikus waldorfos anyukáról a következő: nem adatja be a kötelező védőoltásokat (hiszen a többi hülye úgyis beadatja a gyerekének, tehát az védve lesz a járványtól), nem dolgozik (hiszen du. 1-ig van a gyereke oviban/iskolában), lenruhában jár, nem festi az őszülő haját, ahogy az arcát sem, és nap közben Waldorf-babát varrogat, vagy kis kézimalmon tönkölybúzát őrölget a többi hasonló anyatárssal.

Úgy hangzik tán, de nem azért írtam ezt, mert utálnám a Waldorf-életszemléletet, sőt, bevallom, én is gondolkodtam rajta, hogy oda járassam-e a gyerekem… végül azt éreztem, nem tudnék eleget tenni a közösségi kötelezettségeimnek, illetve nem érzem magam odaillő szülőnek (holott nem a másik véglet vagyok, nem egy dzsipes-műmelles típus).

2013. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó!

Nagyon köszönöm a hozzászólásod!

Ezt a fórum dolgot megnézem :)

Erre felénk (Szekszárd) valahogy nehéz az embereket felénk irányítani, van egy ovink, meg egy iskolánk, és sokan azt sem tudják, hogy van. ÉN óvóbácsi vagyok az oviban. Nagy a pénzhiány az intézményben, az életben maradásért küzdünk, és egyre kevesebb gyerek jön... :(

Igen, szerintem is ez lehet a gond, hogy az emberek nem tudnak erről a pedagógiáról semmit, csak hogy "ott nem tanulnak csak játszanak, meg nincs fegyelem, minden gyerek azt csinál amit akar" kb ezek az általános dumák, é s messziről elkerülik, meg klikkesedésnek nézik, hogy ezek az elvontak hadd csinálják magukban a kis fura dolgaikat.... kár. Nem hajlandóak legalább hiteles forrásból csak egy két mondatot megnézni, vagy eljönni és megnézni, hogy hogyan is van ez(tárt karokkal várunk pedig mindenkit).

A mi szüleink, akik ide járatják a gyerekeiket, nem ilyen "rosszabb fajták" :) Dolgozik minden szülő, apa anya is, 5-ig van óvoda, akkor jönnek értük. Mindegyik nagyon sokat segít az ovinak, iskolának, anyagiakban, meg minden másban is. Hihetetlenül kedves, és segítőkész, művelt emberek, nagyon örülök, hogy bekerültem ezekbe a "körökbe".

Még egyszer köszi, hogy írtál!

2013. máj. 6. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!