Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Táppénz ideje alatt jár e...

Nyikiric kérdése:

Táppénz ideje alatt jár e szabadság?

Figyelt kérdés

Tavaly júliusban kaptam 6 hónapos határozott szerződést ami ugye január végéig szólt. Januárban táppénzen voltam műtét miatt 3 hétig. Januárban meghosszabbították a szerződésemet de 3 hónapra.

A szabadságom egy évre 23 nap a gyerkőcre járó szabi benne van! Ezt ha elosztom 12-vel akkor 1,9 nap szabi jár egy hónapban. De mivel januárban táppénzen voltam 3 hétig nem tudom januárban jár e evégett a szabi. Vagy csak a február, március, április hónapra.


Köszönöm szépen



2013. márc. 29. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Jár a szabadság mindenképpen, de nem tudom, hogy nálatok van-e olyan szabály, mint a mi cégünknél, hogy a munkáltató rendelkezik a szabadság 2/3-ával, az 1/3-ával pedig én.
2013. márc. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

elvileg igen, de nem szoktak szólni, hogy mikor veszem ki. Most április végén lejár a szerződésem, így ha jól számolom és jár a szabi a táppénz ideje alatt is akkor még így is marad 2,6 nap szabim áprilisban.

Elvileg szólniuk kell két héttel azelőtt, hogy nem hosszabbítanak szerződést. Úgyhogy azt a pár napot még bent hagyom. Aztán majd szólnak.

2013. márc. 29. 09:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd megtartani a munkahelyed, szerintem ne pedzegesd most a szabadságot, hiszen próbaidős vagy, de már 3 hetet táppénzen voltál. Ha meg nem hosszabbítanának, akkor kifizetik a bent maradt szabidat.
2013. márc. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!