Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha lejár a személyi igazolvány...

Ha lejár a személyi igazolvány és újat kapunk, akkor az igazolványszám is megváltozik?

Figyelt kérdés
Pár éve kaptam új személyit és azt vettem észre, hogy a sz.ig. szám nem egyezik az előzővel. Na most pl a bankszámla szerződésemen a régi személyi száma van. Lesz abból problémám, hogyha az esetleges ügyintézéseknél elkérik a személyit, és nem egyezik a szám a szerződésben leírtakkal?

2013. ápr. 7. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Mintha már ezt a csacska kérdést olvastam volna.

A személyi igazolvány száma a személyi igazolványhoz tartozik, azt azonosítja. Tehát csere esetén más lesz.

Biztosan elkérik a személyit, akár 5 forint esetén is, mert kötelező. S ha nem egyezik, megtagadhatják a tranzakciót.

2013. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, új igazolványhoz új azonosító jár. Bemész a bankba, és javíttatod. 5 perc alatt megvan, ha az ügyintéző csigalassú.
2013. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mint már elhangzott, be kell jelented az adatváltozást a bankban. Sajnos papirmunka is van vele.
2013. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
63%
A hivatalokban elkérik a lakcímkártyát is az ügyintézéskor. Többek között azért is, mert azon van a személyi számod (nem személyi igazolvány szám!), ami viszont változatlan.
2013. ápr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!