Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy ismerősöm anyukája nagy...

Egy ismerősöm anyukája nagy bajban van, mi a teendő ez ügyben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm anyukája vásárolt egy mobilinternetet, amivel óriási tartozást csinált a Vodafonenál (túllépte a havi MB korlátot, ezért a gyorsabb internet érdemében megabájtokat vásárolt 1000 ft / 1GB -ért. Sokszor. Túl sokszor). Bár azóta a mobilinternet nem üzemel (lassan fél éve nem is használja) a Creditexpress megvette a Vodától a tartozást, és küldtek neki 1 levelet, amiben felszólítják az óriási összeg kifizetésére 5 napom belül (WTF?), és ha nem akkor rossz lesz neki de nagyon. Nem tudta kifizetni 5 napon belül, sok pénzről van szó. Azóta eltelt 4 hónap, és a napokban kapott egy másik levelett a fenn említett cégtől mondván, ha nem fizet három napon belül akkor bíroságra viszik az ügyet. Ki akarja fizetni, de nem egyben, hanem részletekben, viszont a levelire nem válaszolnak, a telefont meg fel sem emelik. Személyesen nem tud odautazni. A kérdésem a következő. Oké, hibázott. Belátta a hibáit, és ki akarja fizetni, de egyben képtelenség. Mi lesz akkor ha bíróságra megy az ügy? Se saját lakása, se autója, se semmi a nevén, viszont a fizetését bankkártyára kapja (gondolom onnan vonnák). Most szegény attól fél, hogy börtönbe fogják zárni a tartozása miatt. Én mondtam neki, hogy ez nem adó tartozás, de őszintén megvallva fogalmam sincs mi lesz vele ha nem fizet. Mehet börtönbe emiatt? És ha nem akkor mit csinálnak vele ha semmi nincs a nevén? Vonják a fizetéséből? És ha addigra nincs munkája, és ezáltal fizetése sem, vagy útközben veszti el a munkáját, akkor hogyan tovább? Kérlek, normális válaszokat kérek. Köszönöm!

2013. ápr. 8. 03:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Börtönbe nem megy. Bíróságra kerül az ugy es a végen az eredeti tartozás duplája, illetve annál magasabb összeg lesz a tartozása. Perköltség, végrehajtási díj, kamatos kamat, stb.

Írjon egy terítvevenyes ajánlott levelet, miben kéri, hogy engedélyezzék a tartozás részletekbe mi visszafizetését. Nem tudom mennyi a tartozása, de minél nagyobb összeget írjon az általa vállalt reszlethez -20e alatt ne is próbálkozzon, ha mondjuk 100 e a tartozása.

Kalkulálja bele, hogy amennyiben elveszti a pert, márpedig elveszti, a jövedelmének 33%at fogjak letiltani. Ha nincs munkabére, inkasszózhatjak a számláját, ami azt jelenti, hogy tárolják a rajta levő összes pénzt, csupán 28.500 forinthoz juthat hozza.

Ha semmilyen jövedelme nincs, akkor a tartozás csak halmozódik es meg tobb lesz a kamatok miatt.

2013. ápr. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, ezt a választ vártam.
2013. ápr. 8. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!