Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diákmunka első lépés?

Diákmunka első lépés?

Figyelt kérdés
Mit kell tennem hogy diákmunkát tudjak vállalni (pappírok) Hogyan lehet diákmunkát találni (neten keresel magadnak vagy valahova ellehet menni ez ügyben)

2013. ápr. 10. 20:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! vannak diákszövetkezetek, ha bemész és megmondod hogy munkát szeretnél akkor általában ki tudnak közvetíteni gyárba. legalábbis nálunk annál jobbat nem ajánlanak, ha nem vagy protekciós. én egyszerű cselhez folyamodtam: ahova jelentkezni akartam beadtam egy önéletrajzot (mármint magába a boltba, a céghez, stb.) aztán ők dönthettek arról hogy kellek-e nekik, akkor szóltak a diákszövetségben ők, hogy engem akarnak. neten is lehet keresni munkát, ha találsz akkor úgyis mondják hogy hogyan foglalkoztatnak (nem csak diákszöv-ön keresztül tudnak, hanem pl. alkalmi szerződéssel is)

ezen kívül érdemes ismerősöknél érdeklődni, hátha tud valaki valami jó helyet. Bár ha 18 alatt vagy akkor nehezebb a munkakeresés. 18 fölött még egyéb módszereket is meg lehet játszani, pl. próbaidő alatt indokolatlanul fel lehet mondani, viszont ez érintheti a családi pótlékot (nálam nem volt gond belőle, viszont tiszta lappal indultam a cégnél, ők ajánlották ezt a megoldást, mert nem akartak diákszövetségen keresztül foglalkoztatni. Viszont ekkor már elmúltam 18, leérettségiztem, nem voltam már tanköteles. ők tudták hogy továbbtanulok. de a legtöbb cég nem túl megértő ilyen megoldásokban, ha állandót keres!)

2013. ápr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!