Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A villamosenergia-ipari...

A villamosenergia-ipari cégeknél is alkalmaznak gépészmérnököket?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok , be is adtam a jelentkezésemet gépészmérnöki és villamosmérnöki szakra. Arra lennék kiváncsi,hogy ha gépészmérnökként végeznek lenne-e esélyem bekerülni később , valamelyik energetikai céghez. Gondolom azért ott is vannak gépészmérnökök, igazából az arányuk érdekelne (a villamos ill. gépészek aránya pl. 80%-20%). Még az érdekelne,hogy mégis mennyire nehéz bekerülni ezekhez a cégekhez (pl. mavir,mvm) ismerős nélkül lehetséges ? Pályakezdőket , gyakornokokat szoktak alkalmazni? Jogos a kérdés,hogy gépészként miért pont ilyen cégek érdeklenének , a válaszom az , hogy most középsuliban elektrotechnika szakon fogok most végezni , de egyetemen inkább gépészetre mennék, mert a mechanikát is szeretem és a villamosságban inkább a villamos gépek meg a hálózatok érdekelnek , és néztem az egyetemi tárgyakat , hát rengeteg ilyen analóg és digitális elektronika van benne , ami annyira nem hoz lázba. Ezért első helyen a gépészmérnököt jelöltem (bár még lehet rajta változtatni) , de később viszont szívesen dolgoznék a fent említett cégeknél ha lenne rá lehetőség.


Kösz a válaszokat !



2013. ápr. 13. 11:53
 1/1 anonim válasza:
Ha még aktuális: Pakson az erőműben "viszik, mint a cukrot" a gépészmérnököt, szerintem több is van belőle, mint villamosmérnökből. Úgy értem, nem a bekerülés könnyű, mert az rohadt nehéz oda, de nagyon kell a gépészmérnök, hajrá! :)
2013. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!