Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » MATEK: az Összefoglaló Feladat...

MATEK: az Összefoglaló Feladatgyűjtemény Matematikából című,426-os feladatnak mi a megoldása?

Figyelt kérdés
világoszöld könyv, általában 10.11.esek használják. köszi
2013. ápr. 16. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez az a feladat:

[link]

Beviszed őket egy közös, hatodik gyök alá.

Érthető?

2013. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Neked is ennyi az eredmény?

[link]

2013. ápr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!!! nem értem, de megteszi :D mégegyszer köszi!! :)<3
2013. ápr. 18. 15:46
 4/9 A kérdező kommentje:
nem értem hogy egyik sorból hogy lesz a másik. ennél nincs részletesebb megoldás? :/
2013. ápr. 18. 15:50
 5/9 anonim ***** válasza:

"nincs részletesebb megoldás?"

Ezt hogy értsem, hogy - két nap elteltével- legyek szíves részletesebben is leírni?

Azt még érted. hogy miért kell hatodik gyök alá bevinni? És azt hogyan kell csinálni?

2013. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
bocsi, csak most jöttem fel megint. nagyon köszönöm hogy leírtad! gondolom azért kell, mert 3.gyök alatt van, és a másik meg 2.gyök alatt, és a kettő közös osztója (azthiszem ez a neve) 6. ezért? azt nem értem, h hogyan lesz az első sor a másodikkal egyenlő....
2013. ápr. 18. 19:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első sor végén és az utolsó sor elején van egyenlőség jel, azok egyenlők. A közben lévők a mellék-számítások.

(Különben legkisebb közös többszöröse kettőnek és háromnak a hat.)

2013. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ooo igen, az :D azthiszem kezdem felfogni... na megpróbálom kiokoskodni:) mégegyszer köszi, még írok ha nem sikerül, ha nem baj :)
2013. ápr. 18. 19:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Most, hogy ketten csináljuk, én is javítottam és bővítettem a megoldáson:

[link]

2013. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!