Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mekkorát rúg vissza egy pisztoly?

Mekkorát rúg vissza egy pisztoly?

Figyelt kérdés
Mekkorát rúg vissza egy átlagos pisztoly?

2013. ápr. 18. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Gázpisztoly, Flóbert pisztoly szinte semekkorát.

Egy éles, de kis kaliberű pisztoly (.22LR) már nagyobbat, de csak megrántja a kezed.

Egy normál, nagy kaliberű pisztoly (pl. 9x19 Lüger, a katonai pisztolyok nagy része) már alaposat rúg, és felrántja a fegyver csövét. Ha erős kezed van, gyakorlott lövő vagy, akkor jól tudod uralnia visszarúgást, egyébként ha egy kézzel lőssz, gyengén fogod a fegyvert szinte függőlegesbe felcsapódik a fegyver csöve.

A még nagyobb torkolati energiájú fegyverek (.357 magnum, .44 Magnum) még nagyobbat rúgnak.

2013. ápr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy atlagos pisztoly, mert attol fugg, hogy mekkora caliberu lovedek jon ki belole.


Lottem mar 22-es puskaval, ami akkorat "rug", hogy szinte semekkorat, mint a bucsuban a legpuska.

Lottem mar 9mm-es pisztollyal, eloszor ket kezzel, majd a "rugas" ismereteben mar egy kezzel is nyugodtan (lany letemre), nem fogja eltorni a csuklod.

Lottem mar soretes puskaval is, az viszont nagyon odab.szos volt :) De tudtam, h nem lesz leanyalom, ezert rafekudtem, de 5-10 loves utan mar elfaradt a karom/vallam es masnap izomlazam volt, mintha gyurtam volna.


Amugy, hogy mekkorat "rug" egy pisztoly, az a celzasnal nem szamit, az csak akkor szamit, ha gyorsan egymas utan akarsz loni pontosan. Ugyanis amikor a pisztoly megrantja a kezedet, addigra a golyo mar regen elhagyta a csovet es valoszinu celba is talalt, szoval nem kell izombol markolni a pisztolyt, es nem kell a visszarugas ellen kuzdeni, mert a pontossagon az ugy sem valtoztat.


A jutubon sok video van, ahol vekony lanyok tudatlanul kezukbe vesznek egy pl. 50 kaliberes Desert Eagle-t es a visszarugas miatt a fegyver orrbaveri oket, szoval elofordul a baleset... de ezt is, mint minden egyeb veszelyes sportot esszel kell csinalni.

2013. ápr. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!