Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezt én írtam. Tudom, hogy nem...

Ezt én írtam. Tudom, hogy nem egy nagy szám, de azért kíváncsi vagyok mit szóltok, hozzá. ( egyébként 2 részes ez az első része a másodikat majd felteszem ha akarjátok) Vélemény?

Figyelt kérdés

Merchant



Mike egy egyszerű New York-i srác volt. Lázadó mint a többiek. Mike a suliban már megint beszólt a tanárnak amíg az tanítani próbált. Felküldték az igazgatóiba. Elég rossz napja volt. Az anyját is felhívták.

Suli után Mike kiment kosarazni a pályára. Odament három nagymenő srác. - Helló Mike! - Hogy hogy idejöttél? Múltkor nem mondtuk meg világosan, hogy miénk a pálya? - Kopjatok le! - mondta Mike. - Mért különben szólsz anyucinak? - Ó anyuci pici fiát nem szabad bántani. Közben kiröhögték. Elvették tőle a labdát. - Kösz Mike tudtuk, hogy nagylelkű vagy! És elmentek játszani Mike labdájával.

Mike szomorúan hazament. - Mike már megint felhívott az igazgató! Miért nem tudsz viselkedni az órán? - kérdezte az anyja. - Bocs anya. - mondta Mike unottan. - Bocs anya!? Egy bocs anyával el van intézve? Mike ez már a harmadik a héten, hogy az igazgató úr felhívott!!! - Jól van na! Meg volt a leszidás most már bemehetek a szobámba? - Mike mi történt veled? Azelőtt mindent megbeszéltünk most meg eljársz itthonról a tudtom nélkül és nem is beszélsz velem. - Semmi nem történt velem. Légyszíves szállj le rólam!

Mike bement a szobájába s becsapta az ajtót. Leült a számítógép elé. A háta mögötti szekrényből zajt hallott. Hátranézett. Felállt lassan odament a szekrényhez, kinyitotta. Az egyik pulcsijának a zsebében valami mocorgott. Mike csak nézett, az a valami meg kidugta a fejét a zsebből. Zöld apró trutyi féleség volt. -Helló! -ÁÁÁ -ÁÁÁ - üvöltött Mike mire az az izé megijedt és üvölteni kezdett. Mike anyja felszólt: - Mike van valami gond? - Nem anya semmi! - Biztos? Ne menjek fel? - Mondtam már, hogy nincs semmi bajom! - kiabált az anyjának, majd a trutymó felé fordult. Ki.....ki vagy te? -A nevem Merchant. -Ki? Mermicsoda? - Merchant! A Mirch bolygóról jöttem. - Mirch bolygó? Ilyen bolygóról még nem is hallottam. - Senki sem hallott róla hiszen el van dugva! - Mi? El van dugva? Hová? - Hogy ti földiek milyen sokat kérdezősködtök! Hát a Vénusz mögé! Érted már? - Azt akarod mondani, hogy te egy földönkívüli vagy akinek a bolygója a Vénusz mögött van? - Pontosan ezt. - De miért jöttél ide? El akarod pusztítani a földet vagy mi? - Mi!? Dehogyis! Csak valami hiba történt az űrhajómmal. Lezuhantam. - Igen? És hol az űrhajód? Hát ott! Mutatott Merchant az ablakon át egy fára. - Hűha ez durva! De mit kerestél a pulcsimban? - Hát kaját! Bejöttem azon az ágon ami belóg az ablakon. - Oké már értem! Hát ez szuper! Egy igazi űrlény! Ha ezt a suliban megtudják! - Ne!!! Nem mondhatod el senkinek mert akkor lelepleződök és....és ki tudja milyen sors vár rám! - Jól van oké nem mondom el senkinek sem. - Ó és lenne még valami. - Na és mi? - Éhes vagyok! - Ez megoldható de mit szeretsz enni? - Hát koruplevelet kilenit szósszal meg egy kis leviken sajttal. - De ezek meg mik? - Hát ételek. - Oké de ilyen a Földön nincs! - Ó az más. Akkor beérem egy darab tojással is. Mike lement és felhozott egy darab tojást. Tessék Merchant! - Kösz! És bekapta egészben. - Húha! - Hol fogok aludni? - Hű te milyen illetlen vagy! - Az mi? - Á semmi, mindjárt elkészítem az ágyadat. Mike elővett a fiókból egy gyufásdobozt. Kibélelte vattával. - Tessék Merchant ez pont jó lesz neked ágynak. -Kösz de mi van ha ki akarok nyújtózni? - Akkor is pont elférsz benne. - Tényleg? És akkorára nyúlt ki, hogy a fél métert is elérte. - Oó hát akkor ne nyújtózz ki.

Másnap: - Helló Merchant! - Mit csinálsz? - Pakolom a könyveimet, suliba megyek. - Suliba? - Ja suliba! Nem jössz velem? Elduglak a táskámba és akkor senki nem vesz észre. - Oké benne vagyok de tényleg ne vegyen észre senki! - Jó, jó na ugorj bele. - Nekem ez kicsit sötétnek tűnik! - Oké akkor gyere a zsebembe. - Ez is jobb, legalább van kilátás.

Suliban órán: A tanár kiosztotta a dolgozatokat. - Jaj ne nem tanultam semmit! - Nem baj én majd súgok neked! - Te? Hiszen nálatok nincs is iskola! - Iskola nincs de Mirch képző van és az hasonlít erre. - Oké legalább írok valamit! Ez is több a semminél.

Suli után: - Na ez hihetetlen Merchant! Olyan jó dolgozatot írtam, hogy a tanárnak majd kiesett a szeme amikor nézte. - Mondtam, hogy tudok segíteni. Mike a kosárlabda pálya mellett ment haza. A három srác megint megállította. - Szevasz Mike! - Hoztál nekünk labdát? Mert a múltkori sajnos tönkrement. - Ja valaki véletlen kidurrantotta! - Na hol a labdánk? - Nem hozott labdát fiúk! - Akkor használjuk őt labdának! Ekkor Merchant kiugrott Mike zsebéből és megnőtt vagy 3 méteresre: - Szálljatok le Mike- ról mert ha mégegyszer piszkálni meritek akkor a ti fejetek lesz az én kosárlabdám! - O...oké b....bocs Mike a labdádat majd holnap visszahozzuk sz...szia! És elfutottak. Merchant pedig újra kicsivé változott és visszabújt Mike zsebébe. - Ó kösz szépen Merchant. Nagyon szuper voltál,de...de most leleplezted magad nem? - De ezeknek a srácoknak szerinted ki hinne? Elég hülyén hangozhat, hogy láttak egy űrlényt. - Ja ebben igazad van Merchant!

Otthon: - Mike mondanom kell valamit. - És mi az Merchant? - Tudod meg kéne javítabom az űrhajómat és haza kéne mennem, de előtte még valamit el kellene intéznünk. - És mit Merchant? - Hát békülj ki az anyukáddal mert neki nagyon sokat köszönhetsz nem jó dolog az ha pont őt bántod meg. - Igazad van Merchant kibékülök az anyukámmal és bocsánatot kérek tőle. Anyu ne haragudj, hogy ennyire titkolózom előtted és furán viselkedek. Tudom, hogy sokat köszönhetek neked ezért ne haragudj! - Ó Mike én nem haragszom rád. - Jó napot!-dugta ki a fejét Merchant, Mike zsebéből. - ÁÁÁÁ ez meg ki? Hát ő Merchant ő egy űrlény a Mirch bolygóról ami a Vénusz mögött van. És Mike elmesélt mindent Merchantról. - Szóval segítenünk kéne neki megjavítani az űrhajóját? - krdezte Mike anyukája. - Igen anya segítesz? - Rendben segítek! Minden nap dolgoztak az űrhajón. Egy hét múlva elkészült. Hétvégén reggel Mike nagy ricsajozásra, sikítozásra ébredt fel. Az ablakon zöld fény szűrődött be. Mike odament az ablakhoz, kinézett. Űrhajókat látott leszállni és olyan "izék" szálltak ki belőle mint ami Merchant is volt. Merchant is odament az ablakhoz. - OÓ Jaj ne! - Mi az Merchant?- kérdezte Mike. - Értem jöttek. Biztos bemérték, hogy hol zuhant le az űrhajóm. - De miért vagy nekik olyan fontos? - Hát azért mert........ mert én vagyok a királyuk. - Mi!? És eddig mért nem szóltál. - Nem tartottam fontosnak! - Mi az, hogy nem tartottad fontosnak, most mit csináljunk? - Ki kéne mennünk az utcára! Majd én megmondom nekik, hogy biztonságban vagyok. - Jó akkor siessünk. És kimentek az utcára. Merchant megnőtt vagy 4 méteresre. Az emberek még jobban megijedtek. Hallatszottak a rendőr autó szirénák és a kommandósok körül vették Merchantot. Mike odafutott. - Ne! Ne bántsátok nem akar senkit bántani csak lezuhant az űrhajója és nem tud hazajutni! Ezért jöttek el a barátai! Engedjék meg, hogy beszéljen! - Akkor már a tv- sek is ott voltak. Mike anyja elhúzta Mike- ot. - Ne! Anya ne, ezek bántani akarják! Merchant pedig ezt mondta: - Nyugodjanak meg! Mi nem bántunk senkit, csak engedjenek minket békében haza! Akkor mindenki hátralépett! Mike odaszaladt Merchanthoz. - Szép volt Merchant! Most már hazamehetsz! - Hiányozni fogsz Mike! - Te is Merchant na menj! Merchant újra kicsivé változott beszállt az űrhajójába és felszállt. A többi pedig utána! Gyönyörű látvány volt ahogy a sok űrhajó egymás után felszállt és eltűnt az égen. Mike könnyekkel a szemében integetett Merchantnak. - Szia Merchant! Remélem még találkozunk!- mondta suttogva.

Vége.......


2013. ápr. 20. 12:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sokszor van benne az h " Mike" :D
2013. ápr. 20. 12:21
 2/6 anonim ***** válasza:
Hűha, hát ennyit még nem olvastam egy huzamba, de ez tetszett. Persze h érdekel a folytatás. Ügyes vagy :)
2013. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm és itt Merchant 2 A Mirch bolygó


Mike reggel amikor felébred látja, hogy zöld fény szűrődik be az ablakon. Rohan az ablakhoz. Egy űrhajó zuhan le az ablak mellett lévő fára. Vajon ki száll ki belőle? Merchant. Vakargatja a fejét, közben mérgelődik: - A csuda vigye el ezt az űrhajót sosem tudok eljutni az uticélomig!!! - Merchant! - kiabált Mike. - Mike! De régen találkoztunk! - Már megint elromlott az űrhajód? - Sajnos igen. Segítesz megjavítani? - Hát persze, de gondolom éhes vagy! - Honnan tudtad? Mike csak nevetett. - Hozott fel tojást és odaadta Merchantnak. - Tessék, tudom, hogy szereted! - Kösz most pedig javítsuk meg az űrhajómat! - Nehogy az legyen mint a múltkor? - Igen , az elég vicces volt! - Ja, de rémisztő is! Pár nap alatt megjavították az űrhajót. - Merchant! - szólt Mike. Mielőtt elmész mutatok neked valamit. - Rendben mutasd! Bementek a garázsba. Egy űrhajó volt ott amibe bele fér egy ember is. - Mike ezt te építetted? - Igen! De szükségem van még valamire, hogy beinduljon! Meg tudod mondani, hogy mi kell még? - Persze Mike! Csak egy kis Trolexid. - Az mi? - Hát ti úgy mondjátok, hogy benzin. - Ja! Rendben ezt könnyű lesz megszerezni! Mike hátramegy, matat egy kicsit a polcon, majd levesz egy kannát ami tele volt benzinnel. - Ennyi elég lesz? - Ja ennyi pont elég, de minek kell neked ez az űrhajó? - Elmegyek veled a Mirch bolygóra! - Sajnálom Mike de nem jöhetsz velem. Mi lesz az anyukáddal meg a barátaiddal? Neked itt az otthonod! - De Merchant én mindig is szerettem volna látni a bolygódat! - Nem Mike ezt nem hagyhatom, sajnálom! - Jó, jó akkor itthon maradok. De te mikor indulsz? - Úgy tervezem, hogy holnap. -Oké használjuk ki ezt az

időt! - Rendben, de hogy? - Gyere menjünk el a vidámparkba! Tök jó lesz! - Na ebben benne vagyok!

Mikor hazaértek egész este csak a vidámparkról beszéltek, meg arról, hogy milyen jó lenne, ha egyszer Mike is elmehetne a Mirch bolygóra. Persze ezt a témát csak Mike hozta fel, Merchant pedig magyarázta, hogy nem szabad, nem lehet meg ilyesmi.

Másnap elbúcsúztak egymástól és Merchant elindult. Mike pedig bement a garázsba és beszállt az űrhajóba amit épített. Felszállt és követte Merchantot. Megérkeztek pár óra múlva a Mirch bolygóra. Mike kiszállt és odament Merchanthoz akit a Mirch-ek már köszöntöttek is. - Szia Merchant tök szép a bolygótok! - Mike!? Te, hogy kerülsz ide? - Követtelek! - De neked a földön kéne lenned! - Tudom, bocs de nagyon szerettem volna látni, hogy kikkel és hogyan élsz! - Mostmár mindegy, de be kell jelentenem, hogy a barátom vagy, mert különben börtönbe vetnek! - Oké, oké! - Figyelem Mirch-ek! Ez az ember békével jött hozzánk! Ő itt a barátom! Senki nem bánthatja! Tekintsétek úgy mint egy Mirch-et! A Mirch-ek egymásra néztek, de tetszett nekik ez az ötlet. Tapsoltak és éljeneztek. Mike örült, hogy milyen szerencsés hiszen eljutott a Mirch bolygóra. Csak egy Mirch nem örült. A neve Laroch volt. Mindig csak rosszat akart a királynak és most eszébe is jutott egy terv. Mikor mindenki aludt bement Mike szobájába és az ágya mellé tett egy Mirch-et aki ketrecben volt. Reggel jöttek a friss reggelivel a Mirch-ek köszönteni Mike-ot. De amint meglátták a ketrecbe zárt Mirch-et elfogták Mike- ot és tömlöcbe zárták. Merchant odament Mike- hoz. - Mike miért csináltad ezt? - De hát nem is én voltam, sosmem tennék ilyet, de hiszen te tudod! - Én hiszek neked Mike de a többiek nem és ha a bíróság úgydönt akkor a tömlöcből sosem engednek ki téged! - Mi!? Dehiszen te vagy a király nem? Te döntöd el, hogy mi legyen a sorsom nem? - De igen kivéve, ha az illető egy Mirchet fog el! Akkor a király nem tehet semmit. A bíróság dönt az egészről. - Micsoda!? Milyen bolygó a tiétek? - Én mondtam, hogy ne gyere! De ha nem te voltál akkor ki lehetett? - Hát este láttam egy Mirch-et a szobámban de azt gondoltam, hogy csak ellenőriz valamit. Az ágyam mellett csinált valamit aztán kiment, én meg aludtam tovább. - Felismered azt a Mirch-et? - Háát, talán. - Itt egy könyv a Mirchekről. Minden Mirch-nek benne van a neve és képe. Keresd meg azt a mirch-et. Mike a kezébe vette a könyvet és lapozgatni kezdte. - Ez nem az, ez sem, nem ez sem ő..... Héjjj!!! Ő az! - Biztos vagy benne? - Igen 100%- ig. - Jajj ne! - Mi az Merchant? - Ez a Mirch az én testvérem!!! - Mi!? - A neve: Laroch. Mindig is utált engem, magának akarta a trónt. - Jó de miért akarta azt, hogy börtönbe kerüljek? - Talán azért mert tudja, hogy melléd állok és akkor.......... - És akkor mi? - Akkor megszerezheti a trónt. - Mi!? De hogyan? - Mindegy majd később elmondom. És Merchant elrohant. Odament egy Mirch házhoz. Bekopogott. Egy lány Mirch nyitott ajtót. - Szia Merchant! - Szia Jellich! Segítened kéne! - És miben? - Szólj Jessinek! - Jessi! - Tessék? - lépett ki az ajtón egy ember lány, annyi idős volt mint Mike. - Jessi, Merchant szeretne veled beszélni. - Szia Merchant! - Szia Jessi, segítened kell! Itt egy fiú, a neve Mike. Laroch ráfogott egy bűncselekményt és Mike-ot örökre börtönbe akarják csukni! -Na ez baj, de mit tehetek én? - Legyél a védője! Tudod az ügyvédje! - Rendben megpróbálom. - Gyere bemutatlak neki. És Jessi követte Merchantot. Elvezette Mike cellájáig. - Mike itt egy lány ő lesz az ügyvéded. - Szia! hallom te vagy Mike. - Szia! Te fogsz rajtam segíteni? Igen, legalábbis megpróbálok. - Mi a neved? - A nevem Jessica...... , Jessica Simpson. - Szép név, de, hogy fogsz rajtam segíteni? - Egyszerű, először kiszöktetlek. - Mi!? Az csak súlyosbít a helyzetemen. - Nem ha találunk bizonyítékot arra, hogy nem vagy bűnös. Rendben, de, hogy szabadítasz ki? - Hát kulccsal. És elővette a zsebéből a cella kulcsát. - Hogy szerezted meg a kulcsot? - Egyszerűen. Kicseleztem az őrt és elloptam a kulcsot. Na indulás. Elindultak és elmentek Jessica házába. - Tessék Mike ez lesz a te szobád. - Kösz! Jessica! - Hogy kerülsz a Mirch bolygóra? - Ez hosszú történet. - Időnk van. - Hát jó. Anyám korán meghalt. Csak 4 éves voltam. Apámat nem ismertem kiskoromban elváltak. Mikor anya meghalt el akartak vinni intézetbe. Ezt nem akartam. Elbújtam a garázsban ahányszor csak jöttek, hogy elvigyenek. Végül bejelentették, hogy eltűntem. Egy nap lezuhant egy űrhajó a házunk mellett. Merchant szállt ki belőle. Összebarátkoztunk és elmondtam neki, hogy egyedül vagyok. Elhozott ide és azóta itt élek. Ez lett az otthonom. - Elég rossz lehet neked. - Az is volt, de megszoktam és már ők a családom. Mike te szerencsés vagy, neked van anyukád, aki törődik veled! - Jaj ne Jessica, most, hogy mondod haza kell mennem az anyukámhoz. - De nem mehetsz haza, figylnek minden felszálló helyet. Felismernek és visszazárnak, meg kell oldanunk ezt az egészet. - Akkor gyerünk mennyünk el Laroch házába! - Most!? Hiszen éjszaka van! - Tudom, de nem érdekel! Megyek és kész, ha nem jössz velem akkor ne gyere! - Jól van elmegyek veled. - Megérkeztek Laroch házához belestek az ablakon. - Ott van az a Mirch akit az ágyam mellett találtak ketrecben. - suttogta Mike. - Jó, de mit keres Laroch- nál? - Nem tudom, de valamit beszélnek egymással. Kapcsold be a hangfelvevőt és hangosítsd ki! - Oké.- Na megkapom a pénzem azért, hogy eljátszottam a saját elrablásomat? - mondta az a Mirch. - Nesze, fogd, soha többé nem találkozhatunk és nem mondhatsz senkinek semmit! - mondta Laroch. - Értettem. - Majd ha Merchant megvédi azt a fiút, akkor ellene uszítom az egész királyságot!!! És végre enyém lesz a trón!

- Hallottad ezt Mike? - Igen. Menjünk és szóljunk Merchant-nak! - Oké, nyomás! De Mike véletlen fellökött egy cserepet. - Ki van odakint? - szaladt az ablakhoz Laroch. - Futás Jessica! - Álljatok meg!!! Azzal felült a robogójára és követte őket. Gyere Jessi, búljunk itt el!- mondta Mike egy szemetes kukára mutatva. - Fúj! - mondta Jessi, de azért belemászott. Laroch tovább robogott az úton, nem vette észre őket. - Húúú ezt megúsztuk, mondta Mike. Gyerünk, vigyük a felvételt Merchanthoz! Rohantak Merchant palotájáig. - Merchant, Merchant gyere gyorsan! - kiabálták. Merchant rögtön ott is volt és meghallgatta a videófelvételt. - Szép volt Mike- mondta Jessi. - Te sem voltál rossz!- szólt vissza Mike. Reggel elmentek a bíróságra és megmutatták a felvételt. Laroch-ot letartóztatták, Mike- tól pedig bocsánatot kértek.

Mike űrhajója útra készen állt. - Jessi! Nem jössz velem? Biztos hiányzik már a Föld és lakhatnál nálunk. - Kösz Mike, de nekem itt az otthonom, sajnálom. - Akkor szia Jessi! - Jó utat Mike! Remélem még találkozunk. - Én is.

Mike űrhajója felszállt és Mike pár nap alatt hazaért. Az anyukája már aggódott érte. Mike elmesélt neki mindent. Azt is, hogy összeismerkedett egy nagyon kedves lánnyal........

Végea folytatás:

2013. ápr. 20. 18:17
 4/6 A kérdező kommentje:
a végén a folytatás véletlen volt
2013. ápr. 20. 18:18
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem kicsit sok a szóismétlés de amúgy teszett csak legközelebb használj szinonimákat pl.: Mike=fiú stb. szerintem.
2013. ápr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben és köszi
2013. ápr. 26. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!