Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy 14 éves srác vagyok aki...

Egy 14 éves srác vagyok aki meg szeretne tanulni angolul. Olyan szinten szeretnék megtanulni hogy megértsem az angol szövegeket és tudjak válaszolni a kérdésekre. Összeálitottam egy napi rendet. Megutdok tanulni angolul igy?

Figyelt kérdés
mondat megtanulása. Egy 25 perces film megnézése.10 perces szöveg hallgatása felirattal.15 perces videó megnézése a youtubon teljesen angol szöveggel. És 5 zene hallgatása. Ezeket megteszem minden nap. Ilyen módszerekkel mennyi időbe tellne eljutni arra a szintre amelyet az előzőkben emlitettem. Napi 1-1.5 óra tanulással?

2013. ápr. 20. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy hogy akarod ezeket megérteni. le is fordítod aztán? azt rengeteg új szó lenne egy napra. én úgy vagyok vele, napi 10 szót tud megjegyezni az agyunk hosszú távra, hiába érzed úgy, hogy este tudod őket, 2 hét múlva jó ha a negyedét fogod tudni ismétlés nélkül.

szerintem lassíts, ez sok egy napra. persze az 5 zene maradhat, ma már minden nap meghallgat az ember min. 5 számot angolul.

úgy meg hiába nézel tiszta angolul filmet, ha nem érted. még ha elszánt is vagy, azt hiszem ez sok anyagmennyiség egy napra. hangsúlyozom rövidtávon szerintem oké, de ha így folytatod minden nap...

2013. ápr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Attól függ, hogy honnan kezded, mennyit tudsz már.


Én alapfokról, napi 5 óra angol a tanfolyamon + otthon tanulás napi 1-2 óra, így sikerült középfokra 5 hónap alatt.


Azóta megint el akartam kezdeni tanulgatni, be is osztottam, miből mennyit tanulok, de mindig közbejön valami. És már bőven le is maradtam a tervezettől.

Ha csak magadnak osztod be és nem jársz külön tanfolyamra, előbb-utóbb nem tanulsz. Főleg, hogy nemsokára nyár. Mindig lesznek kifogások.

2013. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van bőven időm és szerintem nyáron is rá tudok áldozni 1.5 órát angol tanulásra.Meg hát a megtanult mondatokat le jegyzem egy füzetbe és azokat mindig ismételgetem.ÉS egy mondatban több szót is meg lehet tanulni és hosszú távon is megmaradjanak.A filmek a kiejtést is javithatják.De ha minden nap foglalkozok vele 1.5 órát a napi rend szerint mennyi időbe telne megtanulni?
2013. ápr. 21. 11:08
 4/7 anonim válasza:

Szia! Az előző 2. hozzászóló vagyok.


Nekem nagyon bejött az elllo.org oldalon a hanganyag. Le is írják és egy miniteszt is van hozzá.


Vagy pedig még esetleg "napozás közben" lehet hallgatni az Effortless English-t. Nagyon jóóóóó !!!!!!!!

2013. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen meglátogatom azokat az oldalakat:) de szerinted mennyi időbe tellne megtanulnom angolul? a vala napi rendel és napi 1.5 óra tanulással.
2013. ápr. 21. 18:30
 6/7 anonim válasza:

Szia! Még mindig az előző vagyok. :D


Még mindig nem írtad, hogy mennyit tudsz. A neten keress szintfelmérő teszteket. Több helyen is van.

Pl:

[link]

[link]


Utána kezd el a tanulást. Ha kb. naponta 2 óra nyelvtant + mondatfordítást tanulsz és plussz hallgatsz hozzá naponta több elllo.org-os hanganyagot (de úgy, hogy az idegen szavakat megtanulod), akkor szeptemberben szerintem mehetsz alapfokúzni először.

(Persze közben jöhet az élvezet is :D pl. filmnézés angolul vagy kedvenc zeneszöveg fordítás)


Utána jöhet a következő lépés. De egyenlőre a nyári tanuláson gondolkodj, hogy letedd az alapfokút. Mindig apránként haladj.

2013. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

rtékelés


Eredményed: 20 pont a maximális 60 pontból.


Az eredményed alapján nyelvi szinted jelenleg: A2


Elsőre igy sikerült.Az első teszt.Oké majd próbálok tanulgatni.De jobban szeretek hangayagot hallgatni mert beszédhez nem igazán kell a nyelvtan szerintem csak pár fontosabb dolog.

2013. ápr. 26. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!