Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent magyarul az hogy...

Mit jelent magyarul az hogy "Avada Kedavra"?

Figyelt kérdés

#Harry #jelentés #Potter magyarul
2013. ápr. 26. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
szerintem semmit, Rowling alkotta szerintem ezeket a szavakat.
2013. ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De a "stupor" nak az a jelentése hogy "lebénulás" , a "capitulatus" nak meg az hogy "erezd le a fegyvert" A "cruciatus" nak meg az hogy "szenvedj" de a többit nem tudom és érdekelt volna !
2013. ápr. 26. 17:04
 3/10 unbelieveable ***** válasza:
97%

"A varázsige a réges-régi, közismert "abrakadabra" szójáték elferdítése, valamint a latin "cadaver" (holttest) szó összetétele"

"Más megközelítésben az "Avada Kedavra" egy, a kabbalizmusból ismert, arámi nyelvű szókapcsolat - amely később a köznyelvi használatban vált "abrakadabrá"-vá. Az eredeti varázslatot betegségek elpusztítására használták. Fordítása kicsit nehézkes: az "avad" (elpusztul) és a "davar" (dolog, beszéd) szavakból származik, ezért kétféle módon is érthető: "pusztuljon el az a dolog", illetve "pusztuljon el, amint kimondom".

2013. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hidd el nagyon szépen köszönöm!
2013. ápr. 26. 19:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is köszi a részletes leírást:):) 1. vagyok, adtam a zöldet én is:)
2013. ápr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 unbelieveable ***** válasza:
100%
nagyon szívesen :D
2013. ápr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként sok varázsige más a magyar könyvekben, mint az eredetiben. A Capitulatus pl Expelliarmus, a Stupor modt nem jut eszembe, de úgy rémlik, az is valami más volt.
2013. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
stopofy nem?
2013. ápr. 30. 17:49
 9/10 anonim ***** válasza:

J.K. Rowling egyik tweetjéből az derül ki, hogy az arab

,,Ahadda kadavva!(Szavammal pusztítok)szószerkezetből ered.

2017. máj. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A neve egy régi arab kifejezésből ered: Ahada Kedahra! Azaz: "A szavammal ölök" De az is igaz lehet amelyet a másik válaszoló írt, én ezt a változatot ismerem!
2017. nov. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!