Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amit az írók írnak fantasztiku...

Anevemzoli kérdése:

Amit az írók írnak fantasztikus könyveket, miért nem válnak valóra? Miért ilyen unalmas az élet?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 26. 23:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Remélem költői kérdésnek szántad.
2013. ápr. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az elsőt igen. De a másodikat komolyan gondolom. Semmi érdekes nem történik az életemben. Tudom,értékelnem kéne az életet, és nem elégedetlenkednem, de annyi rossz minden történt a gyerekkoromban, hogy ez mai napig megmaradt. Isten miért pont engem szemelt ki, hogy "elrontsa" a gyerekkoromat?:/ Mostmár felnőttem,de ezt a gyerekkort nem tudom elfelejteni.
2013. ápr. 27. 00:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Pedig el kellene, felnőtt vagy, már azt csinálsz amit akarsz. Te tehetsz róla, hogy unalmas az életed. Mik érdekelnek, mivel foglalkozol?
2013. ápr. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem,még nem vagyok felnőtt. 17 éves vagyok, tanuló És annyira zárkózott.. Annyira fura..egyedül jobban érzem magam,mint barátokkal. Szerintem nincs még egy ilyen ember:/

Mik érdekelnek? Hát,szeretem a könyveket,érdekel az írás,persze ahhoz hogy író legyek elég csekély az esély. Érdekelnek még a csillagok,természetfölötti dolgok..ilyesmik.

2013. ápr. 27. 00:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Ó, értem. :) Azt hittem már úgy nőttél fel... Én is jobban érzem magamat egyedül, szóval nem te vagy az egyetlen ilyen ember. A barátaiddal gondolom nem nagyon vagytok egy hullámhosszon, azért nem érzed jól magad velük. Én unom az embereket általában, azért jobb egyedül, így legalább nem kell unalmas dolgokkal foglalkoznom. Az írásból nem nagyon lehet megélni, hacsak nem valami szemetet írsz, azok nagyon népszerűek mostanában... De hobbinak tökéletes, és attól, hogy nem az a fő munkád, még adhatsz ki történeteket. Miféle dolgokat írsz? Egyébként meg ha 17 vagy akkor gondolom lassan el kell döntened, mivel szeretnél később foglalkozni. Nem unalmas ám az élet, csak ne olyan dolgokban gondolkodj, amikben az átlag, és ne azt nézd mi mennyire könnyű, vagy miből lehet biztosan megélni, stb, meg persze ne várd, hogy olyan legyen mint kitalált történetekben.
2013. ápr. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Sorstárs..:) Igazán megértem a helyzeted. Nekem is nehéz gyerekkorom volt, nagyon nehezen tudtam alkalmazkodni a többiekhez, szinte minden egyes nap megviselt; és mivel nemigen volt más tapasztalatom, azt hittem ilyen az élet, ezt kell elfogadni.. Aztán jöttek a változások. Amit ma elmondhatok, hogy hálát adok azért amire akkor megtanított az élet - mindennek oka volt és célja, most már tudom mi. Csak azt mondom, kitartás: ennek is megvan a maga-nem egyetlen-előnye, például az ember lelki megerősödése.. Meg kell értened, minek mi szerepe volt, és megtanulni hasznosítani a levont következtetéseket.. Üres fecsegésnek tűnhet ez így, de bele tudod vetíteni a saját élményeidet. Az a sok-sok tapasztalat jól fog még jönni.


Az élet pedig addig 'unalmas' amíg csak az anyagi oldalát látjuk....:) Amint megérted, hogyan működik a valóság és hogyan irányítsd, többé nem úgy fogsz tekinteni az életre mint eddig. Ebben a korban még vannak megkötöttségek (pl. iskola), ami ellen nem sokat tudsz tenni; de lásd meg a pozitív oldalát, keresd benne a hasznos dolgokat. ;) Igazi kaland az élet, ha változtatsz a szemszögeden. Csak légy befogadó, kérdezz, merj 'játszani'; ez enged majd a dolgok mögé látni, és felismerni hogy nem úgy működik ez mint ahogy az általánosan állítva van. Huh. Ezt bonyolultabb leírni mint gondoltam, talán ha írnál néhány konkrét dolgot amit szeretnél megtapasztalni/változtatni?:)

2013. ápr. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi nagyon rendesek vagytok:) nem is tudtam, hogy vannak itt kedves emberek is, akik megértenek. Köszönöm.

Megtapasztalni? Ezt hogy érted?

Változtatni..hát igen. Abban változtatnék..de ez lehetetlen. Az most a legeslegnagyobb gondom, hogy már most tudom, az életemnek "lőttek". Egy olyan középsuliba vettek föl,ahol szakmai tantárgyakat tanulok,és nagyon irritál ez az egész. Finoman szolva gyűlölöm ezt,és az egész sulit is. De nem tudok elmenni innen. Egy gimire vágyom,mert ugye ez szakközép(lehet, az egyik legerősebb,de nem sokra megyek vele) ahol olyan tantárgyakat tanulok,amik érdekelnének... Tudom, az én döntésem volt, de nem tudtam, hogy ez vár rám. Még kicsi voltam dönteni. Mostmeg egyre romlik a tanulmányi eredményem..nagyok rosszul állok. De nincs mit tenni, azért sem, mert engem tartanak a leghülyébbnek ebben az egész osztályban,holott tudom,hogy nem vagyok az. És ez nagyon bánt.:/ Tudom, ha elkezdenék tanulni normálisan, talán-tanán megváltozna ez, de az egész osztály rajtam röhög,és nem tudok mit tenni, nem tudok a tanulással foglalkozni,csak velük. Minden nap itt cseng a röhögésük a fülemben:/ De elmenni más suliba meg nem tudok.

2013. ápr. 27. 19:19
 8/9 anonim válasza:

Hát, akik tudnak segítik egymást, nem igaz? :)


Úgy értettem mi az, amiről ábrándozol hogy átéld, de azt gondolod hogy az csak a fantáziavilágban létezhet? (Azért kérdem csak, mert ha most visszamennék az időben mondjuk 5 évet, sok minden ami mára már természetes nekem, akkor max. fantasztikus regényekbe tudtam volna elképzelni..ﮧ ﮧ) Hátha fény derül néhány homályos dologra:)


Hé, még ne állíts olyasmit hogy ellőtted.. Hisz még előtted az élet. :) Akármikor fordulhat a kocka a javadra, csak adj rá lehetőséget... Azaz legalább ne tagadd meg magadtól. Tudod, a gondolatnak nagyobb teremtő ereje van mint amekkorának a legtöbben hinnék. ;)


Hogy-hogy nem tudsz átiratkozni? Egyébként egy kis észrevétel.. Ha át is mennél másik suliba, hidd el hogy ugyanilyen kellemetlenségekbe ütköznél, ha itt nem oldod meg (tapasztalat). Nem véletlenül van ez most előtted; tudom milyen rossz érzés, de csak időhúzás lenne menekülni előle. Az hogy egyesek ilyen korban másokat röhögnek ki meg a saját gyengeségüket tükrözi. Gondolj arra mennyire eltorzult lehet az élet- és látásmódjuk ha az egyetlen dolog amiből energiát szereznek az mások piszkálása. Az 'ilyenek' csak irigyek rád, az életedre.. De akárhogy is, ne vedd fel az áldozat-szerepet. Tudod, csak azokra szállnak rá akik tűrik.;) Szóval ne hagyd hogy lehúzzanak ez miatt; és ne aggódj, nemsokára vége. Az ilyen nem tart örökké..

De visszatérve; ha nem csak az osztálytársakkal van baj hanem úgy magával azzal amit tanulsz, és úgy érzed nincs haszna, valóban új suli után kéne nézned. De nem fér a fejembe, hogy érted azt hogy nem tudsz elmenni onnan?:)


Még valami. Amin most keresztülmész, később nagy segítségedre lehet, mint tapasztalat.. Az egyik kedvenc mondásom: "Sikeres ember az, aki szilárd alapokat tud építeni azokból a kövekből, amelyeket mások hajigálnak rá."


(u.i.: csak addig írok nyilvánosan és nem priviben amíg Téged nem zavar, hátha mások is hasonló cipőben járnak.:) )

2013. ápr. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fitos Emese (Mesi) válasza:
Én még csak általános iskolába járok, de már próbálom lerázni az állítólagos barátaimat. Úgy vélem csak teher a vállamon a "barát" szó és, hogy egyedül könnyebben elérem a céljaim. Unalmas az élet... Az bizony. Igaz, én még kölyök vagyok, ezért nem tartom még cikinek a képzelődést, de szerintem ez az egyetlen mód arra, hogy ne tartsuk az életet unalmasnak. Megvárom, hogy vége legyen a napnak, ledőlök és átalakítóm a napom. "Ugyanazzal" a történésekkel csak kicsit másképp. Az én fantáziám szerint. Ha haza érek az iskolából és rákérdeznek a szüleim, hogy mi történt velem az iskolában akkor az átalakított verziót mondom el, hogy meglegyenek elégedve. Persze nem az utolsó verziót, mert hát az túlságosan álom verzió. :D
2013. máj. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!