Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi játszódik le olyankor...

Mi játszódik le olyankor azoknak az embereknek a fejében, amikor találnak több száz ezer vagy 2-3 millió forintot valahol, és leadják a rendőrségen vagy odaadják a pénz tulajdonosának, ahelyett hogy elköltenék mindet magukra?

Figyelt kérdés
Most komolyan. Mivel lesz jobb annak, aki visszaadja, máskor meg azon idegeskedik, hogy nincs pénz új kocsira, laptopra, más dolgokra? :D
2009. szept. 28. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez olyan gyakorilenne??
2009. szept. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
xD
2009. szept. 28. 20:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát jó kérdés. Ha milliókat találnék, azt hiszem nem adnám vissza, mert elég rossz az anyagi helyzetem. De pl. pont ma történt, hogy az egyetemen találtam egy gyűrűt, le akartam adni a portán, erre a portás kiröhögött, hogy ne legyek már ilyen becsületes, tartsam meg, úgyse lesz meg a gazdája. Csak úgy voltam vele, hogy ha én elhagynám az én gyűrűmet, én is örülnék, ha valaki visszaadná.

De ha pénzt találnék, akkor nem tudnék ellenállni a kísértésnek. Pláne, hogy nemrég voltam olyan hülye, hogy a megállóban találtam 5000 forintot, és ahelyett, hogy zsebretettem volna, felvettem és hangosan megkérdeztem, hogy nem vesztette-e el valaki. Erre egy csaj megnézte, hogy mi van a kezemben és rögtön lecsapott rá, de láttam az arcán, hogy kamuzik, de hát ugye mégse mondhattam neki, hogy tudom, hogy nem a tiéd, add vissza. Szóval ez óta az eset óta, ha pénzt találok, azt teszem is el azonnal.

2009. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
54%
hát én bármit találok az az enyém:D
2009. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Nem egészen.
2023. márc. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!