Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ma vásároltam a második...

László23 kérdése:

Ma vásároltam a második festék sprayt mert az elözö szorás közben köpködte is a festéket. Tehát nem lehetett szép felületet ezáltal elérni. Mit lehetne tenni a festékszoró spray köpködése ellen?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 11:12
 1/2 Sparr0w ***** válasza:
több percig kell rázogatni
2013. máj. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bantha válasza:

Rázás mellett a melegítés még hatékony, mivel így megnő a nyomás a palackban és szebben fúj. Ehhez legegyszerűbb egy fűtőtest mellé, vagy inkább rá helyezni, vagy meleg vízbe tenni (ekkor vigyázni kell hogy leázhat a címke). Semmi durvább, tűzhely, rezsó, láng stb még véletlenül sem jó ötlet! Viszont fújáskor gyorsan visszahűl (ugye csökken a nyomás, kb úgy viselkedik, mint a szódás patron). Nálam úgy ment a legjobban, ha a három fázist (melegít - ráz - fúj) ismételgettem.

Emellett lehet a gond a szórófej, esetleg belekötött valamennyi anyag, vagy más szennyeződés. Érdemes ilyenkor hígítóban kiáztatni, majd ha van pl kompresszor, akkor azzal kifújni belőle mindent. Vagy visszahelyezve a palackra, fájáskor ki szerencsével kijön (lehetőleg ne a munkadarabra menjen).

Legrosszabb esetben már tönkrement az anyag és kezd megkötni a palackban. Ennek folyamatnak az elején is köpköd, általában lakkokkal fordul elő. Ilyenkor nyilván újat kell venni. Érdemes megérdeklődni vásárláskor, mennyi az eltarthatósági ideje az anyagnak, vagy esetleg a palackon megnézni, ha fel van tüntetve.

2016. ápr. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!