Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angliában milyen munkát lehet...

Angliában milyen munkát lehet találni?

Figyelt kérdés
Ha beszéled a nyelvet, milyen lehetőségek vannak? A fizetésből mennyire lehet kijönni (min.bér) úgy , ha albérletet is fizetsz? Kb mennyit tudsz félrerakni egy hónapban, ha "tartalékon" élsz?

2013. máj. 8. 16:19
 1/1 Damn válasza:

Bedfordshire-ban lakom Lutontól északra 10-12 mérföldre.

A hivatalos minimal bér £6.31 óránként. Ezzel havonta (8óra x 5napot dolgozva) adózás és járulékfizetés után marad nálad közel £915. Én tudok takarékon élni (szerencsére már nem kell).

Kérdés az, hogy szobát vagy studio akarsz-e bérelni. A studio itt az 1 szobásnak felel meg. 1 szoba ami a nappalid és hálód egyben, nyílik belőle egy fürdő és egy konyha. Szóval studiot itt a környéken már tudsz bérelni £350 környékén. Council tax (házra/lakásra ado) durván 40-50 font környékén lesz. Rezsid nagyban függ attól, hogy gáz be van-e vezetve. Ha nincs akkor hőtárolós-e a fűtés vagy cask konvektoros. Könvektorosat ne vegyél ki, zabálja az áramot és talán ki se húzod vele hónap végéig. Én a hőtárolós rendszertől is kicsit visszakoztam amikor rám sózták, de meg vagyok vele elégedve. Éjszaka felfűti a falakban lévő tárolót, majd éjszaka és napközben folyamatosan adja le a hőt. Éjszakai áram árán durván 2 fontot eszik/nap. Nappal "elfogyasztott" áram is hasonló kategória lesz, szumma 4 font. Víz 1 emberre szerintem 10 fontból kijön / hó. Vagyis eddig, hogy állunk:

350 - albi

50 - council tax

130 - rezsi télen

70 - rezsi nyáron

Élelmiszerrel én úgy vagyok, hogy azon nem spórolok.

Nekem 50 font hetente a kaja, de ha nagyon durván meg akarnám húzni akkor 15-20 fontból is ki lehet jönni(hetente) konzervekkel ezzel-azzal. De véleményem szerint nem éri meg hogy 10 év múlva amikor már otthon költenéd el a pénzt bélproblémákkal járjál kórházba mert éveken keresztül nem ettél egészségesen.

Az én kajámban minden benne van, tengeri herkenytűktől kezdve bor sör ha olyan kedvem van.

Ha nagyon spórolni akarsz akkor szerintem 25font/héttel számolj kajára.

100 - kaja

Eddig 630-nál járunk télen és olyan 570-nél nyáron.

Durván 300 fontod van még. Bejárás a munkahelyre. Erről én csak durván közelítő. Én eddig csak return jegyet vettem buszra ami 10 mérföldes távolságra vitt el és ez 7 fontba került. Ha buszoznod kell vagy bérletet venni akkor én a helyedben nem vállalnám el a melót minimal bérért mert amiért megdolgozol mind elmegy.

Nem akarom a kedvedet szegni, de őszinte leszek. Ha nem olyan jó az angolod, hogy el tudj a szakmádban helyezkedni akkor vért fogsz pipikélni mire felküzdöd magad egy alap szintre. Ha van otthon rendes szakmád akkor ma délután hívj fel egy angol tanárt és 1 évet fektess bele a kemény tanulásba, hogy tutira kapj a szakmádban melót, na akkor érdemes már kijönni. Ha megmondod mi a szakmád közlök azzal kapcsolatosan is adatot.

2013. máj. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!