Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » FRanciában a Felszólító...

FRanciában a Felszólító módban, anyagnévelős esetben ragozni kell az igét?

Figyelt kérdés

pl.:

Prenez d gateau.--- Prenez-en.


Je peux prendre du chocolat?

oui, prends-en!

non, n'en prends pas.


Tehát ha je van akkor mange-en?

tu akkor manges-en?



2013. máj. 9. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:

"Tehát ha je van akkor mange-en?

tu akkor manges-en?"


Az első igeragozásnál (pl. manger, aimer, envoyer, tehát az -er-re végződő igéknél) z egyes szám második személyében nincs -s betű az ige felszólító alakjánál.


Manges-tu de la soupe?

Mange de la soupe!

Mange-en!

N'en mange pas"


A többi igénél mindig megmarad az "s" betű a tu után.

Biztos tudod, hogy vannak olyan "er"re végződő igék, amelyek a harmadik igeragozásba tartoznak, ezeknél nincs változás. (Pl. Aller.)


Nézd meg ezt a linket:


[link]


Itt a "manger" igét írtam be, de felül, a "conjugaison d'un autre verbe" -be beírhatsz bármilyen másik igét, a teljes ragozást megadja!

2013. máj. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hülyeséget írtam, bocsáss meg!!!


A kérdés nekem is b*ta a csőrömet, hát jobban utánanéztem.


Ez ezy kivételes eset, itt KELL az s betű, lásd itt:


oui, mais on dit « mange-z-en », pas « manj-en », alors il faut un "s". Là, je suis d’accord : c’est un cas particulier, et il faut bien un "s" ici.


La règle est la suivante : on ajoute un "s" au verbe quand il est complété par "en" ou "y", et seulement dans ce cas-là. La règle vaut pour les verbes du premier groupe ainsi qu’aller et avoir. Je vais vous donner quelques exemples.


Chante-nous quelque chose ! Va chez lui ! (C’est le cas général, pas de "s".)

Chantes-en un morceau ! Vas-y vite ! (On a "en" ou "y", et ils sont bien compléments du verbe : on ajoute un "s".)

Chante en marchant ! Va en rechercher ! (On a "en", mais il n’est pas complément du verbe à l’impératif : pas de "s".)


Tehát a válasz a kérdésedre: Manges-en! Chantes-en! stb.


Ha valami nem érthető ezekből a mondatokból, írd meg, lefordítom!


Mégegyszer elnézést!

2013. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!