Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki mit gondol az öngyilkosságról?

Ki mit gondol az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés
én magam részéről ellenzem mert mindig van más megoldás
2013. máj. 10. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:

> mindig van más megoldás

Nem mindig. Például súlyos, nagyon kis valószínűséggel gyógítható betegség esetén az öngyilkosság akár racionális döntés is lehet.

Az esetek többsége persze nem ilyen. Az öngyilkosok nagyrésze mentálisan gyenge, érzelmileg instabil, életképtelen, adaptálódni nem képes ember.

2013. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiiii ***** válasza:
Ostoba és visszavonhatatlan, gyáva tett, de persze nem ítélek előre, illetve nem mindig van más megoldás, de azért vagyunk itt, hogy éljünk. Amíg nem halunk meg, és szívhatunk levegőt, boldogok lehetünk.
2013. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem a sújos gyógyíthatatlan betegekre gondolok hanem azokra akik mindenféle ok nélkül egyszerűen eldobják maguktól az életet mondjuk egy apró kudarc miatt
2013. máj. 10. 16:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Ok nélkül senki nem lesz öngyilkos...
2013. máj. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 piriiiiii ***** válasza:

"nem a sújos gyógyíthatatlan betegekre gondolok hanem azokra akik mindenféle ok nélkül egyszerűen eldobják maguktól az életet mondjuk egy apró kudarc miatt"

Hát ez egy igen nagy önmegcáfolás egy mondatban...

Ha már csak egy apró kudarc is létezik, akkor már van ok is. Egyébként ok nélkül tényleg nem szokták eldobni maguktól az életet az emberek. Van ok, csak kérdés, hogy mennyire stabil és valós.

2013. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szubjektív, h kinek mi számít elég oknak, h megtegye. Személy szerint én nem ítélem el, ez az egyén döntése, és én maximálisan támogatom az önrendelkezés jogát, még ha az az öngyilkosságról is szól az adott egyénnél.
2013. máj. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előzővel, nem elítélendő, ha valaki úgy dönt, nem folytatja tovább az életet. Az embereknek joguk van meghozni a saját döntésüket, még akkor is ha el akarja dobni magától az életet, mert az lényegében az ő tulajdona (bár ez csak a személyes véleményem). Talán csak sajnálatos, mert ezeknek az embereken lehetne segíteni, ha meghallgatná őket valaki, vagy csak megkérdezné, hogy "minden rendben?"
2013. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is vannak olyan élethelyzetek, amiből nem lehet, akárki, akármit mond......én is egy ilyenben vagyok benne és komolyan fontolgatom ezt a dolgot, főleg tegnap óta....
2013. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!