Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Merjem eljátszani ennyi...

Merjem eljátszani ennyi idősen a II. magyar rapszódiát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Zongorázni tanulok már 4 éve és 12 éves vagyok. Szeretném eljátszani a II. magyar rapszódiát. Aki már hallotta, az tudja, hogy ez kerek 9 és fél perc hosszú. (nagyjából) De sajnos nem tudom megszerezni a kottát sem sehonnan.. majd esetleg ha valaki azt tanácsolná hogy ez nem rossz ötlet hogy eljátszam,akkor egy oldalt is szeretnék kérni, hogy honnan rendelhetném meg olcsón. Köszönöm!

2013. máj. 12. 16:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Ő! Segítség!!
2013. máj. 16. 12:05
 2/4 anonim ***** válasza:

tanártól tanulsz? vagy ha csak tanultál, már nem is fogsz többé?


Bár én nem zongorista vagyok, de zeneművészetin tanulok, és azt kell mondanom, így felnőtt fejjel megbántam, hogy 12-14évesen olyan darabokat játszottam, amit más mondjuk 10év tanulás után kezd el tanulni. Lehet, hogy te is megtanulod a hangokat, esteleg még a tempót is bírod (hirtelen nem tudom, hogy van-e benne olyan gyors rész), de ennyi idő után szerintem úgysem fogsz még tudni belevinni olyan zenei dolgokat, amiket megkövetel ez a darab. Akármilyen jól haladsz, és lehet, hogy tényleg nagyon ügyes és tehetséges vagy, de attólmég biztosan van számos olyan dolog, amit az elmúlt 4évben nem tudtál megtanulni, úgyhogy azokra koncentrálj. Ezt csak saját példámból kiindulva írom, énis belefogtam olyan darabokba, amit már technikailag éppen elbírtam, de nem voltam még hozzá elég érett. Most bánom, mert most, amikor már jól el tudnám játszani, már unom annyira hogy ne kezdjek bele megint, és van is sok olyan berögzültség, ami miatt még nehezebb lenne így megtanulni, mintha most hallanám először a darabot.

Most a zeneművészetin is vannak olyan darabok, amik nagyon tetszenek, bírnám őket technikailag, de várok még vele néhány évet, egyrészt meglesz még az pár év múlva is, és nem akarom azzal elvenni egy jó előadás lehetőségét magamtól, hogy most belekezdek olyanba, amihez még sokkal többet kell tudnom

2013. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ne próbálkozzak vele. Köszönöm szépen a segítséget! És sok sikert a további zenetanuláshoz! :)
2013. máj. 18. 20:53
 4/4 anonim válasza:
Azért ha mégis megpróbálnád innen le tudod tölteni. :) [link]
2013. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!