Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Anya- és leányvállalatok...

Anya- és leányvállalatok pontos fogalma?

Figyelt kérdés
A leányvállalatot önálló jogi személyként kezeli az általam megtanulandó fogalomtár, míg az interneten több, és szerintem helyesebb, megnevezés található, mi szerint egy gazdasági társaságról beszélünk. Szerintem is az utóbbi logikusabb, de ha valóban helyesebb az első, megmagyarázná nekem valaki? Másfelől pontos és jelenleg hivatalosan elfogadott definíciót kaphatnék mindkettőre? Köszönöm!

2013. máj. 12. 23:29
 1/1 anonim válasza:
Ez attól függ, hogy milyen formában irányítják a leányvállalatot. Van ahol nincs is vagy elhanyagolható az adott országban lévő leányvállalati központ, mindent az anyacégtől irányítanak. Viszont van ahol lazább a dolog (divizionális szervezeteknél), van saját központ és kb. csak beszámolóval tartoznak utasításokat alig kapnak. Emiatt mindkét definíció helyes
2013. máj. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!