Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Talált tárgy megtartása...

Talált tárgy megtartása büntetendő?

Figyelt kérdés
legjobb barátnőmmel találtunk egy netbookot az utcán és megtartotta de teljesen odavan hogy mi van ha börtönbe kerül ...ha az elvesztő kerestetni kezdi és a rendőrség megtalálja megbüntet? végül is az utcán hevert ez gondatlanság... Egyáltalán meg lehet találnia az elvesztőnek?

2013. máj. 13. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
meg lehet találni ha volt rajta olyan program, engem már büntettek meg amiért nem adtam le a rendőrségen egy talált telefont(25eFT)
2013. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Be kell jelentenie a rendorsegen, es ha nincs ra X idon belul jelentkezo (mm jon a bejelentes, hogy eltunt es be tudjak azonositani) akkor megtarthatja
2013. máj. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
10%
Remélem ezt olvassa olyan aki a közelmúltban vesztette el a netbookját.Ne csodálkozz, ha pár nap múlva rendőrök kopognak az ajtódon. Ez közönséges lopás.
2013. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:* ha ez segít bevittük a rendőrségre de remélem ismét jobb napod van csak vigyázz az epédre
2013. máj. 15. 22:20
 5/7 anonim válasza:

Semmiféleképpen nem lopás!

325. § (1)1009 Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, avagy nyolc nap alatt a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, úgyszintén aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2)1010 A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást a kulturális javak körébe tartozó tárgyra követik el.

Ez ide tartozik, szóval jobban tettétek, hogy elvittétek a rendőrségre!

2013. máj. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük! Így volt helyes legalább barátnőm sem fél. A rendőrségen azt mondták általában adnak jutalmat a becsületes megtalálónak szóval mindenképp kap valamennyi jutalmat a helyes cselekedés. Persze tudom, hogy ez sok embert nem vigasztal, de több, mint a semmi és mi is jobban alszunk :)
2013. máj. 20. 19:06
 7/7 anonim válasza:

Látom jó régi, de azért kommentelek. :)

Ha nagyon összegű ...bármit.. találnék, én szerintem biztos hogy a pogármesteri hivatal talált tárgyak osztályán adnám le. Ott meg is kérdezik, hogy meg szeretnéd-e tartani, ha nem jelentkezik a tulaj 3 hónapon belül. Aztán ha a bejelentésedtől számítva le telik 365 nap akkor te leszel a tulajdonosa. :) Mert ugye rendőrségen leadunk lőfegyvert, kápszit, mega mi nem kell nekünk.:D Na de én is simán megtartanék egy ilyet, azért valjuk be nem két fillér.

2015. okt. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!