Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol tudnám pár hét alatt...

Katalin85 kérdése:

Hol tudnám pár hét alatt eladni használt bútoraimat?

Figyelt kérdés

Kérek mindenkit segítsen!

Pár hetem van arra hogy amit örököltünk bútorokat el tudjam adni! Hónapokig hirdettem már az árakat is levettem, még sem kell senkinek, pedig nagyon szép állapotban vannak! Olyan üzlet kellene ahol nem kell sokat várnom és akár át is vennék tőlem ezeket a bútorokat, ha nem akkor elbukom mindet! Segítségüket előre is köszönöm!



2013. máj. 14. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Huh hát én csak az expressz.hu-t ismerem,de az apród.hu is jó lehet.
2013. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sanyimester válasza:

Írtam volna a Vaterát, de látom már végigjártad ezt az utat.

Lehetne, egy bútorbizományiba bevinni, viszont az a helyzet, hogy a használt bútorok árai, nagyon lementek, a nullához közeli értékbe. Ezért, csak olyan bútort vesznek meg, amit jó haszonnal el tudnak adni, vagy legalábbis van rá minimális kereslet.


Bizományba beveszik ugyan, de ez most nem járható út, mert hónapokig ott lehet.

Tudni kellene, hogy milyen értéket képviselnek a bútorok. Ezért ki kell hívni, egy bútorbecsüst, hívj fel két-három kereskedőt, és kínáld fel eladásra.



Itt a gyakorikerdesek. hun, sokan szeretnének válaszolni, de a pontatlan kérdésfeltevés, elriaszt sokszor engem is. Amit írtál az mindenkinek mást jelent, mert a hónapokig hirdetés sok mindent jelenthet.


-„Pár hetem van arra” A lomtalanítóknak sajnos fizetni kell az elszállításért, belefér.

-„el tudjam adni” pénzt akarsz érte kapni, vagy szabadulni akarsz tőle.

-„hirdettem már az árakat is levettem” ha hirdetési oldalon csökkented az árat nem biztos, hogy találkozik az elképzelésed, a vevőével, ráadásul a csökkentett ár után nem biztos, hogy visszatér az oldalra.

-„még sem kell senkinek” írtad-e a hirdetésbe, hogy alkudni lehet.

-„nagyon szép állapotban vannak” szerinted szép, de ha el akarod adni, akkor te sem tennéd be a lakásodba.

-„Olyan üzlet kellene” Budapesti, vagy Szegedi boltra gondolsz?

-„elbukom mindet!” mit buksz el, pénzt? Azt írod levitted az árat, de vajon tényleg levitted-e, feltetted a Vaterára 1-Ft-ért, ha attól többet ér úgyis felverik az árat, ha nem, akkor a szállítást a vevő fizeti, persze ha neki annyit megér.


Ne sértődj meg, ha a levelemben iróniát érzel, nem neked szól. Mivel asztalos vagyok, sokan keresnek meg hasonló kérdéssel, hogy nekem adják el a bútorukat.

Egy hagyatékot egyben lehet eladni elfogadható áron, viszont sokan bedőlnek a kereskedőknek, akik az apró könnyen raktározható, értékesebb tárgyakat elviszik, és az értéktelent (kevésbé értékeset) ott hagyják.

Amikor felhívnak, akkor tudom, hogy azért hívnak, mert azt hiszik egy asztalos többet ad egy bútorért, mint egy dörzsölt kereskedő. És mivel már a kereskedelemben csalódtak, ezért más úton próbálkoznak. Ezért mindig azt mondom, hagy nekem alapanyagnak sem kell! Amikor azt javaslom, hogy tűzifának kínálják fel, egy ismerősnek akkor megsértődnek.

A jótékonysági alapítványok sem tudnak mit kezdeni a felkínált bútorokkal.


De ismerni kellene a hazai piacot (én sem ismerem). Amikor az 1Ft,-os aukcióra feltett bútor sem kel el, érdemes elgondolkodni, fűteni még jó lesz, tudom, hogy sokan értéket látnak benne, de nézzük, meg hogy hány értékesnek tűnő épületet bontanak le, azért hogy újat építsenek, lehet ez a sorsa is egy bútornak, amitől fájószívvel úgy kell megválni, hogy semmit sem kapunk érte.


Ui.:

Bár tudom, hogy a bútort tilos elégetni, mert környezetvédelmileg arra nem jó, mert a benne levő ragasztó, és lakkréteg káros anyagokat juttat a levegőbe.

2013. máj. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Először is szeretném megköszönni hogy válaszoltak! Az apródon és a jofogáson is már elég régóta meghirdettem a bútorokat! Sokan jelezték hogy az egyik konyhaszekrényt megvennék de a végén nem vitte el senki! Próbálok reális árakat feltüntetni,de most olyan helyzetbe kerültünk, hogy sajnos nagyon kell a pénz! A ház egy alapítványé ahol a bútorok vannak és tényleg nagyon sürget minket az idő, mert ha nem tudjuk onnan elvinni őket akkor valószínűleg már nem lesz rá esélyünk arra hogy eladhassuk!

Budapesti bútorbizományira gondoltam én is, de nem tudom, hogy egyáltalán át e vennék tőlem!

Nagyon megköszönném ha segítenének nekem, hogy olyan árakat tüntessek fel ami mindenki számára elfogadható (eladó és vevő között)!


Köszönöm még egyszer a segítséget!

2013. máj. 16. 08:07
 4/4 anonim válasza:
Itt is megpróbálhatod, a csoport neve: Bútor Budapest: [link]
2014. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!