Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki segítene-e megoldani...

Valaki segítene-e megoldani egy dilemmámat a Titanic elsüllyedése körüli sztorival kapcsolatban? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Na szóval láttam a filmet és 2 dokumentumfilmet ((1)A Titanic és James Camerun és a (2)Titanic, az ügy lezárva című dokumentumfilmeket). Az (1)-es dokumentumfilmben és a '97-es filmben is szó van arról, hogy hajót észlelnek a közelben és rakétákat küldenek fel segélykérés céljából. A (2)-es dok. filmben meg azt tárgyalják, hogy lámpák (morse-jelek) segítségével próbálnak kommunikálni egy közelben levő hajóval, viszont a csillagos ég miatt ezeket nem tudják egyértelműen azonosítani. Ebben a filmben szó nincs rakétáról, azt viszont a másik hajón levőknek látniuk kellett volna a csillagos égen is, ha már feltűnt nekik, hogy mintha lenne ott egy hajó.

2013. máj. 20. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy könyvben olvastam hogy a tanúvallomáskor az ügy kivizsgálásakor kiderült, hogy látták a rakétákat halványan csak mivel fehérek voltak (vagy csak annak látták)nem törődtek vele mert azt hitték az első osztályon utazóknak parádéznak vele.
2013. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1. válaszolóval értek egyet, én is ezt olvastam
2013. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem is az első válaszolónak van igaza, mert a tragédia után meghatározták a jelzőrakéták színét, és betiltották az olyan jellegű tűzijátékot a hajókon.
2013. nov. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Millye Szabolcs válasza:
Mindkettő kommunikációs eszközt használták. A baj az volt, hogy a jelzőfényekből a fehéret használták, ami azt jelentette, "Ne gyere közelebb, mert nem tudok kimanőverezni az utadból!" És a tengerészképzőben is azt tanítják, ha egy jelzés nem egyértelmű, inkább jobb távol maradni. Sokáig azt állították, hogy a hajón csak fehér rakéta maradt, de ezt cáfolták, mert a parancsnoki híd feltárása közben találtak nem kis mennyiségű pirosat sárgát és kéket is. És a piros jelzés jelentené a segélykérést. Szóval visszakanyarodva, a két jelzés együtt értelmezhetetlen, mivel a fehér rakéta a távozz a közelembőlt jelenti, a morzéval pedig segélykérést jeleztek. Nem csoda hogy a Californian legénysége inkább nem is avatkozott bele. Emellett nekik a rádiós készülékei is ki voltak kapcsolva... Emellett látták a Titanicot csak a jelenségek megtréfálták őket is, így kisebbnek látták a hajót afféle délibábként, azt hitték teherhajó. A csillagos ég nem játszhatott közre, mivel semmi fény nem volt az égen, a Hold sem látszott, nem volt csillagos ég. Bekerültek egy olyan időjárási övezetbe a két nagy óceáni áramlat közé, ahol több fokot esett hirtelen a hőmérséklet, és a jégmező is így tolulhatott ott össze. Egyébként a délibáb jelenség miatt nem láthatták a Titanic őrszemei sem rendesen a jéghegyet, avagy emiatt nem látták meg időben.
2016. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Millye Szabolcs válasza:
Első hozzászólónál pedig meglepett ez, hogy az utasok szórakoztak a rakétákkal... Szerintem ha ezt könyvben olvasta, azzal jó lesz begyújtani. Ugyanis a legénység annyira hülye nem volt, hogy kiadja a kezéből a parancsnoki híd által használatos tárgyakat. A kapitány által irányított rakétajeleket adták le, az tisztázatlan, ha voltak még piros rakétáik, akkor miért nem azt...
2016. aug. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!