Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Árvasági ellátás nyáron is jár?

Árvasági ellátás nyáron is jár?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem a főiskolát és előtte nyáron nem kaptam, hanem októberben 4 hónapnyit. Az a kérdésem, hogy most, hogy újra van jogviszonyom, így nyáron is fogom kapni az ellátást, vagy újra kimarad és majd később bepótolják?

2013. máj. 23. 07:50
 1/5 anonim válasza:

Én nem tudom a te esetedet, de nekem anyum születésemkor meghalt, és emiatt addig járt télen/nyáron amíg


1: Nappali Tagozatra jártam suliba

2: Nem töltöttem be a 25 éves életkort...


Ha bármelyik kitétel "megszegődik" Tehát vagy estin tanulsz és vagy elkezdesz dolgozni VAGY: Elmúlsz 25 akkor onnantól kezdve nem jár semmi.

2013. máj. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor amiatt nem kaptam nyáron, mert megszűnt a jogviszonyom ugye a középsulival, és visszamenőleg azért kaptam meg, mert főiskolás nappali tagozatos hallgató lettem. Tehát a nyár eljöttével a jogviszony marad, így kapom ugyanúgy a pénzt is.

Jól értelmeztem?

2013. máj. 23. 10:06
 3/5 anonim válasza:
Elméletileg igen. A gyakorlatban meg majd kiderül de ha nem szakadt meg a tanulói jogviszonyod akkor kapnod kell. Viszont ha mégis megszakadt és akár egy napig is munkakereső voltál akkor onnantól soha többé nem jár.
2013. máj. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
És igen joggal kaptad meg visszamenőleg. mert nem szűnt meg a suli viszonyod, csak az adminisztráció miatt kimaradás volt...
2013. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szeretném pontosítani az előttem szólót. Én egy évre abba hagytam a sulit, most rendes 8órás munkaviszonyom van és nappali tagozatos vagyok: jár az árvasági, hiszen nappali tagozatos jogviszonyhoz, és életkorhoz van kötve nem pedig ahhoz hogy dolgozol-e vagy sem.
2015. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!