Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Töri a lábamat a surranó,...

Ice-ozsé kérdése:

Töri a lábamat a surranó, bakancs. Mit tudok csinálni? Milyen trükkök és praktikák vannak?

Figyelt kérdés

Régebben 20 évvel ezelőtt voltam katona.

Akkor "szerencsém volt" mert egy használt bakancsot kaptam, ami úgy alkalmazkodott a lábamhoz, mintha rám öltötték volna.

Rengeteg katonatársam már akkor is panaszkodott, hogy nagyon töri a lábát a surranó.

Most én is ebbe estem bele, és a két bokám külső részénél szinte pár lépés után leszedte a bőrt...

Milyen praktikák, trükkök vannak rá?

Esetleg érdekelne az is ha van valami kence amivel be lehet kenni, hogy hamarabb puhuljon....

Vagy létezik olyan hely ahol ezzel foglalkoznak? Például cipész....?

Bármilyen megoldás érdekel, még ha fizetnem kell érte az sem számít, csak gyors és hatásos legyen.

Köszönöm.


2013. máj. 29. 06:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy, hogy nem kötöd be, csak úgy klaffogsz benne. Ezzel is betörik a bakancs, de jobb esetben nem töri a lábad.
2013. máj. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyors megoldás nem mindig jó, mert kárt tehet a bakancsban. Kencének ajánlanám a baba olajat, amit miután rákensz szárítsd be hajszárítóval. Igazából nincs olyan megoldás amely teljesen megpuhítja a bőrt, csak olyan van ami puhábbá teszi mint amilyen az eredeti állapotában. Szerezz a bakancshoz katonai zoknikat, amelyek vastagabbak az átlagosnál, mégse izzad bele a lábad. Ha ilyen zoknival hordod, nem fog annyira törni. Lehet, hogy szenvedni fogsz vele, de hidd el, megéri, mert egy ilyen lábbeli betörése után nagyon kényelmes tud lenni, illetve sokáig szolgálhat ha ápolod.
2013. máj. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Emlékszem, hogy ráálltak az akkoriban tiszta bőr surranókra, próbálták megtörni a szárát, attól állítólag jobb volt. Nekem jelenleg egy újabb kivitel van -félig bőr, félig gyöngyvászon-, és igazából a "duplazokni-módszer" jött be. Alulra térdig érő, kompressziós futózokni, és rá egy túrazokni...ebben simán futok akár, mindenféle vízhólyag és seb nélkül, bár nyáron elég meleg van odabent :)!
2013. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SNW válasza:

nyárra javaslom : 2 pár vizes zokni ! ;)


mivel a víz hatására a bőr puhább lesz, jobban tud alkalmazkodni a szélsőséges körülményhez, nem a lábad fog "betörni" hanem a bakancs . :)

2014. jan. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A vizes-zoknis megoldás azért nem jó,mert 1.belerohad a lábad(szó szerint) 2.nem puhítja a bőrt,ez marhaság..épp hogy kiszárítja és attól reped ki.. megoldás; jó minőségű bőrápoló szerrel bekened,mielőtt használnád..ez lehet bőrkabátápoló is v. fókazsír, de lehet kapni nagyon jó minőségű méhviaszt is.Vastag v. duplazokni is tompítja a fájdalmat ;)
2015. dec. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!