Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha most összegyülne az 50...

Ha most összegyülne az 50 igazolatlan órám (vagy nem tudom mennyitől indul eljárás)? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ha kb 2 hét+1-2 nap múlva vége a tanévnek akkor is megvonhatják a családi pótlékot, kiszzabhatnak pénzbírságot, vagy intézetbe vihetnek? Akkor is ha eddig még hivatalos figyelmeztetés sem volt? (levél, se semmi, de szóbeli figyelmeztetés sem igazán)8.-os vagyok,15/L,ha ez számít.

2013. máj. 29. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem ez attól függ hogy mennyire nézik nálatok

nálunk volt olyan akinél nem igazán nézték így hiába gyűlt össze nem küldtek levelet,amúgy nem 50-től küldenek,akkor csak eljárás van

nekem 16-ra küldtek anyumnak hogy mennyi van(mintha amúgy nem tudta volna-.-),mondták hogyha azután lesznek még hiányzások akkor a hivatalt értesítik és 3.-nak indult volna az eljárás,de végül nem küldtek mert csak az miatt volt igazolatlanom mert elhagytam az ellenőrzőmet a doki meg nem adott új igazolást

2013. máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

10 óra után jelez az iskola a gyámhivatalnak, 50 óra után a gyámhivatal kezdeményezi a kincstárnál a családi pótlék szüneteltetését.

Utána jön egy 3 hónapos felülvizsgálati időszak, ami alatt ha nem haladja meg az igazolatlan órák száma az ötöt, akkor újra a szülőnek folyósítják a családi pótlékot.

Van arra jogszabály, hogy ha májusban, júniusban vagy júniusban kezdeményezik a szüneteltetést, akkor az augusztusi csp-t nem fizetik ki először (tehát szeptember-október-november elején nem kap a szülő pénzt.

Szóval igen, még az utolsó tanítási napon is elérheted az 50 órát, akkor is megvonják, de majd csak ősszel.

Jól fog jönni anyukádnak az a 10ezer mínusz tanévkezdésre, gratulálok a lógáshoz...

2013. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2.-es:Tudom,hogy nem tettem jól hogy lógtam,meg ez így nem helyes,mert nekem lesz rosszabb tőle.Bár anyámat 3-4 éve nem érdeklem normálisan,amit mellette kap az ember minden áldott nap évek óta(nem csak én,a bátyám is),ha te élnéd át,te sem sajnálnád egy pecig sem az anyámat.De ez már más téma.Egyébként nem biztos hgy meglesz 50 óra igazolatlanom,csak nem tudom mennyi van.

2013. máj. 30. 06:36
 4/4 A kérdező kommentje:
*percig
2013. máj. 30. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!