Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire érné meg hosszútávon?

Mennyire érné meg hosszútávon?

Figyelt kérdés

11. osztálytól lesznek szabadon választható tantárgyak. Nagyon gondolkodom, hogy bevállaljam-e az angolt, mint pluszt. A problémám csak annyi, hogy így is 8 óráim vannak, bejáró vagyok, másfél óra az út. Öt körül szoktam haza érni. Ha megyek plusz órára, 10-11 óráim is lennének. Viszont az idei tanárom nagyon komolyan vette a tanítást, hajtottam is, szóval kb annyit haladtam ebben az egy évben, mint máskor 4 év alatt. Szerintem így is normálisan meg tudnám tanulni a nyelvet, bár tisztában vagyok vele, hogy emelt óraszámban többre mennék, de semmi kedvem. xd

Két tűz között vergődök. Szerintetek?

Bocsi a regényért.

16/L



2013. jún. 1. 13:23
 1/4 hunbula ***** válasza:
Az angol nyelvtudásodat rengeteg munkakörben tudod majd hasznosítani, sőt, sok helyen elvárás is. Ha tényleg hasznosak az órák, rendesen tudsz tanulni, és nem fáradsz el nagyon, vállald be szerintem. :)
2013. jún. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot.:)
2013. jún. 1. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos én úgy látom, hogy angol egyre inkább alapelvárás, mintsem plusz. Ráadásul az sem mindegy, hogy csak "makogsz", vagy valós élethelyzetben is tudod-e használni. Ez utóbbiban segíthet a különóra.

Ha van egy jó alaptudásod, akkor viszont otthon is tudsz tanulni, pl nézz filmeket angolul, először feliratokkal, majd anélkül. Ezzel is elég jó szintre tudod hozni magad.

2013. jún. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, mindenképp. Köszönöm. :)
2013. jún. 3. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!