Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gázspray lejárat után semeddig...

Gázspray lejárat után semeddig nem használható vagy azért jó még valameddig? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Vásároltam egy kifejezetten kutyákra használható gázsprayt Budapesten, elvileg egyedül ott lehet ilyet kapni, ami az emberre ártalmatlan. Szerencsére eddig nem kellett használnom(lekopogom), csak sok kóbor kutyával találkozom a környékünkön és bizony van amelyik támad, ezért is van szükségem rá. Azonban most májusban lejárt. Az van ráírva, hogy felhasználható: 2013. 05.

Akkor ezek után semmit nem ér vagy még hatásos lehet? HA igen, meddig?

Sajnos és vidéken élek, messze a fővárostól, így nem igazán tudok most felutazni. Azt a normál gázsprayt pedig nem szeretném. Aki tud ezzel kapcsolatban segíteni, az légyszi írjon. Köszi.


2013. jún. 2. 17:40
 1/1 kovpet ***** válasza:

Kutyára jó és emberre nem? Kíváncsivá tettél, megmondod a típusát? Szerintem félreértetted. Valami német jogszabály miatt szokták ráírni a paprikaspray-kre, hogy kutya ellen használandó, azt hiszem.


Amúgy a kérdésre válaszolva: elvileg még a lejárat után is jó egy ideig, de én nem kockáztatnék ha nem muszáj. Fújtam már ki 2-3 éve lejárt sprayt és tök erős volt, de olyat is, ami a lejárat ELŐTT használhatatlan volt, szinte ki sem jött az anyag belőle.

2013. jún. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!