Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vettem egy iongatlant és sok...

Vettem egy iongatlant és sok szemét van elásva a kertbe. Mit tehetek? Pereskedjek?

Figyelt kérdés
2 éve vettem egy családi házat. Mostanában szembesültünk avva hogy a kertben nagyon sok elásott szemét van. Többnyire háztartási szemét,bútorok stb... Az eladóval felvettem levélben a kapcsolatot de nem hajlandó semmi kompromisszumra. Annyit kértem tőle hogy a már kiásott szemetet szállítsa el mert össze lett gyűjtve a kert végében. KB 20 m3. Számításaim szerint kb 3x ennyi van még a földben.A legtöbb emésztő kialakítása közben került elő.Melyik hatóságnál tehetek bejelentést evvel kapcsolatban ? Azt gondolom hogy ez nem természetes dolog. Az ingatlan vásárlásakor nem közölte az eladó ezt a tényt. Súlyosbítja a helyzetet hogy hétvégi házas környezetben vagyunk. 940 m2 telekkel.

2013. jún. 6. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ezzel bárki is foglalkozna. Az eladó miért mondta volna, hogy miket ásott el a kertben? Ez sehol nem szokás.
2013. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Az eladónak szavatossági kötelezettsége van. Ha van kedved és türelmed, akkor polgári perben érvényesítheted követelésedet. (Feltétel: legyen valami vagyona az eladónak. Ha nincs, akkor igazad lehet, de pénzed nem.) A hulladékot szállíttasd el, de előtte dokumentáld. (Fénykép, videó, TANÚK) Ha veszélyes hulladék (törmelék, állati maradványok stb.) is van benne, akkor azt ártalmatlanítanod kell.

Ráadásul bizonyítanod kell, hogy a hulladék valóban tőle származik. (ez sem egyszerű)

Minden kapcsolatos költségről számlát kérj. 20 m3 hulladék kitermelése, elszállítása, a helyszín földdel való rekultiválása akár 100 eFt -os nagyságrend is lehet.

Plusz: Ügyvéd, perköltség, szakértő ...

Ne felejts el számlát kérni a kitermelésről, az elszállításról, az ártalmatlanításról.

Szóval igazad van. De az érvényesítése... Próbálj meg egy ügyvédet, aki kisebb pénzért felszólítja az eladót. Hátha az jobb belátásra jut.

2013. jún. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A bizonyítás nem nehézkes mert itt van a szomszédom aki lát mindent,és a szemétben sok a háztartási hulladék. 1979-es tejes zacskó stb...nem is éltem még akkor és 2 éve vettem csak a házat. Természetesen állati maradványok is vannak itt-ott. Idáig 4-5 disznót és 3 kutyát találtam.
2013. jún. 8. 01:10
 4/8 anonim válasza:

Kérj egy teljes tulajdoni lapot, amiben benne van a teljes története a háznak. (1000 Ft) Lehet, hogy ő is csak nemrég vette...


Az hogy a bíróságon bemutatsz egy régi tejeszacskót még nem bizonyíték. Fényképek! Dokumentációk! Jegyzőkönyvek! Számlák! Tanúk!


Kíváncsi vagyok, hogy mit választasz?

Hagyod az egészet a fenébe? Ráijesztesz ügyvéddel? Nekiugrasz a pernek?


(ha másként nem, akkor privátban)

2013. jún. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ismerem a tulajdoni lapot. A házat az eladó nagyszülei építették.Az unokák örökölték a nagyszülők halála után. Jelenleg tárgyalok 2 ügyvédi irodával akik megerősítettek abba hogy az eladó 3 év szavatossággal tartozik a rejtett hibák kijavításában.2 éve vettem a házat,tehát bőven élhetek a követelésemmel.Dokumentálnom kell a szemetet,az esetleges elszállítást. Ha elszállítom. Kell tanú. Ahhoz itt a szomszéd aki 8 éve vette a házát.Mindenképpen perre viszem a dolgot ha az eladó nem teljesíti a kötelességét. Már csak azért is mert nagyon nem kedvelem őket,és az utcában lakó rokonaikat sem.
2013. jún. 8. 21:26
 6/8 Rothenberger válasza:
Az én véleményem az, hogy ez egy komoly környezetszennyezés amiért mocskos nagy bírság jár. Az eljáró hatóság ilyen esetben a környezetvédelmi felügyelőség. Ebből létezik egy országos illetve regionális felügyelőségek. Neked a helyileg illetékes felügyelőségnél kellene egy bejelentést tenned mert nekik az a dolguk, hogy az eljárást lefolytassák ellene. És ami a lényeg, hogy neked ez egy forintba sem kerül. Ők hoznak egy határozatot az eljárás végén amiben lesz egy korrekt befizetendő összeg bírság címén. Ez a hatóság dokumentál mindent amit kell helyetted. És ha idáig eljutott a dolog akkor polgári úton perelheted a figurát. És ebben a perben te leszel nyerő helyzetben mert egy hatóság által megállapított tény alapján kell döntenie a bírónak. Nem kérdéses, hogy kinek a javára fog dönteni... Ha írsz privát üzenetet szívesen segítek (nem pénzért) mert az ilyen szemételásós/égetős mocskokat rühellem. 10 éve foglalkozom környezetvédelemmel és napi kapcsolatom van a hatóságokkal.
2013. júl. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Ügyvédem megindította az eljárást. Közben fény derült arra is hogy a hulladék tartalmaz veszélyes anyagokat is. A kertemet egy hatalmas traktor feltúrta és kitermeltek mindent ami mozdítható és el is szállították. Közben fotózás,videózás,szakértők stb...mindenki itt volt.A jogi huzavona még zajlik és fog is egy darabig azt mondták nekem.Többnyire azbeszt tartalmú szemétet találtam és állati tetemeket,vas lemezeket,műanyag zsákokat és abban háztartási szemetet.Nem tudom mikor lesz vége de a lényeg hogy a kertem már normális,és nem esünk el a földből kiálló vas és építő anyag darabokban.
2013. júl. 6. 00:46
 8/8 anonim válasza:
A kérdezővel esetleg fel tudnám venni a kapcsolatot, hasonló problémám miatt?
2017. szept. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!