Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki abbahagyta az...

Ha valaki abbahagyta az iskolát és még nincs szakmája mennyi az esélye arra hogy el tud helyezkedni? Vagy hogy van-e lehetőség 18 év alatt érettségi nélkül nappali tagozatos suliba pl: 2 éves csak szakmai képzésre?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Kva nehéz úgy munkát találni,az biztos,ha meg 18alatt vagy,akkor nem nagyon fogsz sima munkát kapni,hisz nagyon fiatal vagy,de diákmunkát sem,mert nem tanulsz!Ha tizediked megvan,mehetsz 2évesre,szakács,eladó,stb!Ha meg 8általánosod van,akkor van egy hely,amelyik 3évig kell megcsinálni,eladó,szakács,stb,de a cba is indít ilyet,a családit kapod mellé!Gimibe is mehetsz még 2évesre,de már ritka az is,mivel a legtöbb helyen csak 4éves van!Én ennyit tudok,rengeteg sulit néztem meg,de én már kicsúztam a korból,csak estin tanulhatok
2013. jún. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Engem nagyon bosszant hogy van a sulinkba még pár hasonló diák aki valamilyen okból kifolyólag a munkára nagyobb szüksége van..a suliból nem rúgnak ki mert akkor hivatalból rendelnek ki másik sulit és dolgozni se mehetek pedig munka ügyön mondták hogy 16 éves kortól reggel 6 tól este 10 ig hivatalosan vállalhatok munkát..és mikor anyuval bementünk hogy mi a helyzet előttünk volt bent egy "cigány" pár h a gyerekük dolgozik és h a sulit nem folytatja de mivel még iskolaköteles a születési évéből kifolyólag még a tanulói jogviszonya megvan és családit is kap..velem itt cirkuszolnak se dolgozni nem mehetek se családit nem kaphatok..akkor ez hogy is van?! mert eddig értelmes választ senkitől nem kaptam erre a kérdéseimre..
2013. jún. 7. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!