Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi neve ennek a logikai...

Garpe kérdése:

Mi neve ennek a logikai játéknak? Melyik rejtvény újságban van sok ilyen? (Fülesben néha-néha van egy-ketteő, ügyesben is szokott)?

Figyelt kérdés

Tudjuk az alap helyzetet (pl.: Nagymamát a héten néhány rokaona meglátogatta és mindegyik segített neki), tudunk néhány információt (pl.: *unkokája Pista hétfőn járt nála, de nem ő festette le a kerítést *Géza aki Pista nagy nénjét vette feleségül egy üzleti konferenciára igyekezett ezért csak a nagybevásárlást intézte el...), és van a kérdés (pl.: melyik rokon mely napokaon járt nagymamánál és ki mit segített?). Szokott lenni a rejtvényhez egyfajta táblázat segítségül.

A legismertebb ilyen rejtvény az Einstein-féle avagy Ki-é a Hal? (talaldki.freeblog.hu/archives/2008/04/29/Kie_a_hal_Einstein_teszt_20080429/)



#rejtvény #logika #logikai rejtvény #logikai rejtvény neve #Einstein teszt
2013. jún. 8. 19:20
 1/2 anonim válasza:
Az IQ Logika c. rejtvényújságban havonta több szokott lenni ilyen fajtából. Egyébként ez nekem is az egyik kedvenc rejtvényem. :)
2013. jún. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Árulnak még ilyen rejtvény újságot?


U. I.: Rá kerestem neten (az IQ Logika újságra) és találtam egy két ilyen feladványt ezen az oldalon "Logi-sztory" álnéven: [link]

2013. jún. 10. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!