Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megéri pótvizsgázni menni...

Megéri pótvizsgázni menni úgy, hogy mellette egy hónap kötelezőnyári gyakorlatra kell mennem?

Figyelt kérdés
Megbuktattak matekból,és elektróból..Nos a matek elmegy,de az elektro semmiképp nem megy nekem.Osztálytársaim szemetek,nem segítenek,egyik ismerösöm se ért az elektróhoz.. Mellett egy hónap nyári gyakorlatra kell mennem... De ha augusztusban elmegyek a pótvizsgára és megbukok akár matekból vagy elektróból akkor úgy van,hogy évet ismétlek és abba az osztályba b*sznak be ahova beférek,és nem érdeklik,hogy az a szakma érdekel e engem... Szerintem jobb lenne új iskolát keresnem... Nem látom esélyét,hogy nyári gyakorlat mellet két tantárgyat úgy kitanulok,hogy a könyökömön fog kijönni.. Szüleim pedig ellenzik a suli váltást... Mit tegyek??? 17/L
2013. jún. 10. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanulj. Kérd meg a matektanárod meg az elektrotanárod hogy korrepetáljanak téged, ha augusztusba van a vizsga, attól hogy te nyári gyakorlatra jársz, tudsz tanulni a maradék 2 hónapban. Akár már most elkezdheted ismételni az anyagokat, gyakorolni stb. Először kezd a matekkal, az könnyebb neked, gyakorold be, egy kettest még a leghülyébbek is összekaparnak a pótvizsgán, csak az analfabéták buknak meg. Elektró nevű tantárgyhoz nem tudok sokat fűzni, mert nekem ilyen tantárgyam nem volt, de gondolom van tankönyved, azt szépen áttanulgatod, megoldod a feladatokat mégegyszer amit órán vettetek és kész. És keress valakit aki korrepetál! Nem hisztizni kell, hidd el, érettségis időszak még rosszabb lesz.
2013. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elektróból nincs könyvünk. csak a tanár úgy magyarázta el a dolgokat ,hogy nem értettem.. de mikor egyik osztálytársam nagy nehezen vette a fáradtságot és elmagyarázta rögtön megértettem... majd kérek papirt a tanártól,mi várható a vizsgán.. de félek...
2013. jún. 10. 14:00
 3/5 anonim ***** válasza:
nem kell félni, mert meggyilkolni senki nem fog. Inkább az a szégyenteljes amikor valakinek évet kell ismételnie, úgyhogy vedd a fáradtságot és tanulj rá, ne hozz szégyent a szüleidre és magadra se
2013. jún. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
tudom... de biztos elegük van, hogy miattam kell bejönni...
2013. jún. 10. 14:22
 5/5 anonim ***** válasza:
ez is csak egy kifogás. Ha már volt olyan ügyes hogy év közben nem segített neked és ezért buktat év végén, akkor szépen fáradjon is be. Ne ezen parázz hanem azon hogy átmenj a vizsgán. Úgyhogy nyomás tanulni egy kicsit.
2013. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!