Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kukorica címerezés nagyon nehéz?

Szoooo kérdése:

Kukorica címerezés nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Szinte csak kukoricacímerezést tudnak ajánlani a munkáltatók. Aki csinált már ilyen azok szerint mennyire nehéz ez a munka? Mire kell figyelni hogy mi szükséges hozzá..stb?

2013. jún. 10. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2013. jún. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2013. jún. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Egyáltalán nem nehéz!Arra kell figyelni, hogy ne nagyon hagyj el címert és normális húzd ki!Ennyi!Nem egy ördöngős munka!Melyik környéken vagy nagyjából az országban?
2013. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A napon 40 fokban bizony nem a legkellemesebb.
2013. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pécsi vagyok, és Sátorhely környékén vagy bóly körül lenne a munkahelyszín.
2013. jún. 13. 12:17
 6/11 anonim válasza:
49%
NE MENJ CÍMEREZNI! Bővebben is kifejtem, remélem nem próbáltad még ki.:|
2013. júl. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Én naiv úgy gondoltam, hogy kemény vagyok, én elmegyek címerezni, (15/l, 155cm,45 kg)semmi baj, lelkes vagyok, nem nehéz, stb. Elmentem, szerződéskötés,majd hívunk, stb. Adtak egy papírt jótanácsokkal, itthon pedig fapofával közölték velem, hogy nem baj, ha az első napon feladom.

Eljött az első nap, múlt szerda, retro buszra felszállás, hangoskodó gyerekek, indulunk a földekre. Fel voltam szerelkezve, sapi, esőköpeny, még wc papír is volt nálam, mert azt mondták, hogy vigyek azt is, kesztyű, víz, kaja.. Megérkeztünk, volt 2 volt osztálytársam is ott, hát igyekeztem velük maradni. Jófej, fiatal csoportvezetőt kaptunk, voltunk vagy 12-en egy csapatban. Szimpatikusak voltak, meg nem mondtam volna róluk.:D Aztán a fő-fő mittudoménki bementem a kukoricába, ment pár métert, kirántott a földből egy, a többitől kimagasodó kukoricát és közölte,hogy ezt tessék utánozni,idegenelni fogunk. Anyasor, apasor, stb. Anyasor(azt hiszem, az a kisebb), elindultunk, kettő volt belőle, tehátegymás mellett haladtunk egy lánnyal, alig bírtuk kihúzni gyökerestől a kukoricát, a legtöbb beletört, azt elástam kézzel, mert különben beszóltak, fogalmam sincs máig, miért gyökerestül kellett nekünk kirántani, szóval szenvedés, újdonság hatalma, alig volt erőm, mire kiértünk. Visszafelé másik lánnyal voltam, vele úgy csináltuk, hogy ketten veselkedtünk neki egy r*hadéknak, úgy aránylag kijöttek... Nagyon sok volt abban a sorban.. Mikor végeztünk, jött az első csapás:két sor, egy ember. Hoppá.Azt a páni félelmet eddig még nem éreztem, féltem, hogy lemaradok, nem láttam senkit sehol, csak mentem, küzdöttem,mintha az életem múlna rajta.Tényleg, úgy éreztem, hogy az életemért harcolok, annyira be voltam tojva. Ezt még egy sor erejéig eljátszottuk,majd jött a fattyazás. Na az még volt valami.. Végig görnyedten a kilométeres sorokban, nincs szinte két lépés, máris küzdeni kell, már fáj mindened, nem is ragozom tovább, végül már délután 2-kor rugdostam őket, úgy mentem végig.. Természetesen ezt mások tanácsolták a vezetők nagy haragjára... Eközben minden sor végén kaptunk szünetet, nagyjából bírható nap volt. Hétfőn címerezés.. Na ott lett vége mindennek. A csoportvezető bunkóskodott (mint később megtudtuk, ez volt a dolga..) a címerezés maga szörnyű volt, mert a kukorica sokkal magasabb volt nálam, és csak kevés levéllel szabadott kiszedni (2-vel), folyamatosan jöttek a főnökök, hogy kevesebb levéllel szedd, gyorsabban szedd!! 4óra múltán volt az első szünet, 5 percig tartott, gyorsan ittam és ettem már mehettünk is tovább, aki a rajtszó előtt elkezdte, az le lett b*szva, de nagyon... Na az utolsó négy órában már egyáltalán nem volt szünetünk, csak mentünk, és szedtük szedtük szedtük, jöttek, hogy szedd gyorsabban, ki fogunk b*szni, sok levéllel szeded, gyorsabban és így tovább... A sor végén pedig közölték, hogy legszívesebben mindenkit elküldenének, amit azonnal meg is tettek, aztán az egyik főnök mondta, h adjanak nekünk még egy lehetőséget, na én akkor mondtam, hogy oké, köszi szépen,ennyi volt, soha többé... Nem is lett volna talán annyira sz*r, ha van szünetünk.. De nem volt, és le a kalappal azok előtt, akik 4 órán át tudják csinálni.. Én nem tudtam olyan gyorsan..

Az első nap után 2 teljes napig alig tudtam mozogni az izomláz miatt, sosem éreztem még ekkora fájdalmat, akkor sem, mikor letört a sarkamból egy darab, vagy mikor megrepedt a bordám.. Igaz, ez más típusú fájdalom.. A hétfői címerezés miatt csak a kezemben van izomláz, na meg a sarkamon vízhólyag, amit ma kezeltem, mert tegnap óta lábujjhegyen járok. A kezem tele van vágásokkal, a bőröm kiszáradt és nagyon rossz érzés még mindig, ha csak eszembejut.. Minden elismerésem, aki végig tudja csinálni..:/

2013. júl. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Rossz helyen voltál akkor sajnos,hozzánk is jönnek kukoricába de normalis módon bánunk velük és senkinek semmi baja:D
2013. júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 csakicsoki válasza:
100%
2 órával címerezés előtt jó ilyet olvasni xDDDD
2016. júl. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

2013-07-02 23:58

Ilyenkor nem árt kesztyű, hosszú ujjú ing, hosszú nadrág és egy kényelmes cipő, amit nem bánsz ha tönkremegy. Ez csak a kezdőszett.Onnan tudod kiszűrni, hogy valaki már profi, hogy rövidgatyában, trikóban, tornacipőben kesztyű nélkül suhannak a sorok között (gyakran egyszerre két sort csinálnak, és egyet sem rontanak el) Majd hozzászoksz :D Egyébként azért kell kiszedni tőből a nem szívesen látott dolgokat, mert ha beletöröd, akkor az újra kinő és ugyan úgy kárt tesz. A munkáltatók nem baszogatnak hogyha rendesen csinálod, gyanítom te voltál az a 15 éves plázacica aki azt hitte majd gyorsan kihúzgál 1-2 címert aztán dől a lé. Remélem azért nem maradtál ilyen stílusú, és változtál valamennyit. Legyél hasznos társa a társadalomnak :D Ne fikázz hanem dolgozz! Azért kapod a pénzt, hogy elvégzed a munkát! Ha benne hagyod a címert beporozza a másik kukoricát és annyi a minőségi kukoricából. Szerencséd van, hogy nem ellenőrizték jobban, mert ha nem jól csinálod akár 3x is végig kell újra menned a sorokon, amivel jó sok pénzt buksz el. Tudom régi kérdés, de remélem más is el fogja olvasni és ezzel segítek neki felkészülni. Ha úgy érzed sz@r a munka, akkor csak gondolj arra, hogy nem nyaralni mentél oda hanem dolgozni, és ezt pénzért teszed. Ha megkapod a sok pénzt, egyébként el is felejti az ember azt a sok szenvedést :D De nézni kell a jó oldalát is: Lebarnulsz, erősödsz, és még pénzt is kapsz érte!

2017. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!