Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik olyan hogy manga-függő...

Létezik olyan hogy manga-függőség? Ha igen, mit lehet kezdeni vele?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki betegesen rajong mindenféle manga, illetve anime után. Semmi másra nem tud koncentrálni, semmire sem tud odafigyelni. A jegyei is leromlottak. Tulajdonképpen nem képes nélkülük élni. Ő ezt persze sosem vallaná be, de én akkor is nagyon aggódom érte.

Lehet ez függőség? Hogyan segíthetnék rajta?



2013. jún. 10. 20:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez nem függőség, csak egy hobby, egy egészséges szenvedély. Ha emiatt romlottak a jegyei, mondd meg neki, hogy ne csak arra koncentráljon, de attól ez még nem beteges.
2013. jún. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt kihagytam sajnos, hogy a személyisége is teljesen megváltozott. Agresszív lett, furán viselkedik, nem lehet vele normálisan beszélgetni. És ez az állapot már hónapok óta fennáll.
2013. jún. 11. 00:38
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ne akard megváltoztatni. Értem én hogy jót akarsz, de egy műfaj iráni rajongás nem betegség, amit kezelni kell. Mindenki szabadon dönthet a saját érdeklődési köréről, legyen az tánc, sport vagy épp manga olvasás (talán a sport is függőség, ha az ember nem képes nélküle élni?) Ha pedig romlanak a jegyei, azzal bizonyára saját maga is tisztában van, a következményeivel így is úgy is számolni fog.

Amúgy ne csodálkozz rajta ha agresszív vagy megváltozik a viselkedése, amikor a barátai ferde szemmel néznek rá a hobbyja miatt. Ez nagyon sértő, tekintve hogy az anime nézés nem rosszabb, mint mondjuk könyvmolynak, rock zene rajongónak vagy sorozatfüggőnek (Barátok közt...) lenni.

2013. jún. 11. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval, ha támogatnád vagy próbálnád megérteni biztos hogy jobban kijönnétek... Nem ez egy "barát" dolga?
2013. jún. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Az emberek változnak, ezt el kell fogadni. Ha a barátja vagy ne próbáld megváltoztatni, fogadd el olyannak amilyen. Értem, hogy Te nem egy ilyen emberrel barátkoztál össze, de egy próbát azért megér. Ha más nem legalább Te állj mellette!

Amúgy nincs valami ami elől a mangába és az animékbe menekül? Nem történt vele valami?

Mióta változott meg? Csak mert mikor én kezdtem el nézni animét és olvasni mangát akkor 1 évig nagyon durván függtem. Aztán végeztem a javával amik nagyon tetszettek, és nem néztem/olvastam annyit. De ezt a függőséget úgy képzeld el, hogy sulis napokon du. 2- túl éjfél-1 óráig néztem, iskolaszünetekben pedig egész nap. Volt hogy egy nap 4 12 részes animét végignéztem.

Most ott tartok, hogy 179 animét láttam 19 nézek jelenleg is és 30 félbehagyott. Mangákból nincs ilyen sok. 67 elolvasott és 13 jelenleg olvasott.

2013. jún. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez már az , azt csinál amit akar végül is , de ez már akkor a szociális élete kárára megy . Én is imádom szeretem őket napi több órába , de azt úgy teszem hogy mellette van életem .


Ez ellen te semmit nem tudsz tenni maximum vezeted a helyes út felé . Azt próbáld meg értetni vele hogy nem kell abba hagynia csak az "adagot" vegye kevesebbre ..


Én pl be szoktam táblázni napi 12rész , az 4 óra , 2 munka előtt , 2 délben hazajövet utána és 2re végzek bőven van időm eljárni haverokkal .

2013. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

6.: Van benne igazság, de én a szociális életem hiánya miatt kezdtem el nézni. Én inkább nézek animét, minthogy emberekkel legyek. Az emberek rosszak és a világot tovább rontják. Az én korosztályom (14-17) nem foglalkozik mással, csak azzal, hogy "menők legyenek". Menőnek tartják, hogy 15 évesen minden hétvégén detoxba vágják magukat, cigiznek, drogoznak stb. Persze vannak mások akik valami trauma miatt csinálják és függők lesznek. De ez egy rakat hülyeség. Nekem is szar az életem, történnek velem szar dolgok, mégsem voltam még részeg, egy kicsit sem! A másik amit utálok, hogy hogy bánnak a lányokkal. Hetente cserélgetik őket. Csak addig kell amíg le nem fekszik velük. Utána kidobják mint valami szemetet. Persze ebben a lány is hibás. De a másik ami ennél jobban zavar, ahogy rengeteg lány viselkedik. Ez a tipikus netribanc. Ezt nem szeretném kifejteni.

Szóval ahogy mondtam az emberiség eléggé elcseszett lett. Más embereket aláznak meg, lelkileg törik össze, csak hogy nekik jó legyen, vagy röhögjenek egyet a haverokkal. Nem értem mi a jó ebben, de sajnos az emberek nagy része ilyen. Ha ez ilyen rossz nem akarom tudni milyen szar lesz a következő generáció.

Persze kivételek vannak és jó emberek is élnek még, de sajnos ebből kevesebb van.

De ez csak én vagyok, hogy az emberek elől menekülök az animékbe, mangákba, sorozatokba.

És ki is mondom, hogy sokkal jobban szeretem ezt mint az embereket.

5. voltam.

2013. jún. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
èn manga, anime, yaoi függô vagyok már több éve. de a jegyeim nem romlottak
2013. jún. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, lehet rosszul tudom, de a yaoi nem egy anime/manga műfaj? Mint a shounen, seinen, yuri, ecchi stb.
2013. jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Én is így voltam ezzel, de aztán ellankadt, és nem akartak javulni a jegyeim. Az pusztán akarat kérdése, hogy leülsz- e tanulni vagy sem. 5. teljesen egyetértek veled, én például emellett képtelen vagyok mind sport, mind olvasás nélkül élni, de ezek csak kifogások, és mellette van magánéletem is. Igaz én sem járok el mindenfelé esténként, mert egyszerűen értelmetlennek tartom, de nem vagyok teljesen antiszoc... Szóval szerintem ne akard megváltoztatni, előbb- utóbb elcsendesedik a kezdeti hév,bár ez mindenkinél más, és biztos vagyok benne, hogy mással is foglalkozik, nem csak ezzel, például, ha egy ilyen aggódó barátnőm lenne, én biztos, hogy gondolnék rá, ha nem is mindig. :)
2013. jún. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!