Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a "térít" és a...

Mi a különbség a "térít" és a "hittérítés" szó között?

Figyelt kérdés

Értelmező szótár szerint:


térít (ige)


1. Más irányba fordít.

2. Az igazhitű egyház kebelébe terel.

3. Kárt helyre pótol, eltulajdonított tárgyat a tulajdonosának visszaad.


De a hittérítés szóra nem találtam magyarázatot értelmező szótárban. Csak arra, hogy "hittérítő". De én arra lennék kíváncsi, hogy a "hittérítés" mit jelent?



2013. jún. 10. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
végülis ugyanazt, mint a térítnek a 2. pontban írt jelentése
2013. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 barátkozó válasza:
"Igazhitű egyháznak " érdekelne a neve engem is.
2013. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

barátkozó:


'igazhitű egyház neve'? - olvasd a Bibliát és keress az alapján, amit a Bibliában találsz arról, milyen imádat elfogadható Isten számára - ha meglelted, akkor az lesz az.

2013. jún. 11. 21:45
 4/8 A kérdező kommentje:

barátkozó:


'igazhitű egyház neve'? - olvasd a Bibliát és ker

2013. jún. 11. 21:47
 5/8 anonim ***** válasza:
az "igazhitű egyház" alatt nem egy konkrét vallást ért, hanem azt ami a térítő meggyőződése
2013. jún. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 barátkozó válasza:
Olvasom és "Keresztyén " vallást sugalmaz. De az nem Egyház hanem ahány ház annyi térítő és mind igaznak tartja magát.Egy kezdő melyikhez kapcsolódjon?
2013. jún. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát, igen. Sok keresztyény egyház van. És valóban eltérő dolgokat tanítanak, ahhoz képest, hogy állítólag 'Krisztust követők' - mert hát a keresztyény szó ezt jelenti.


De ezen el lehet indulni:

Máté7:13-23 - Jézus megmondta előre, hogy sokan lesznek, akik azt fogják állítani, hogy őt követik és az ő akaratát teszik. Végül kiderül, hogy mégsem cselekedte mind az ő akaratát.


Adott egy jó támpontot: "Gyümölcseikről ismeritek meg őket." (16. vers) - ha olvasod a Bibliát és kutatod is, akkor fogod tudni mik azok a gyümölcsök, amik Jézus igaz követőit jellemzik, és mik azok a gyümölcsök, amik nem. Ha csak olvasni szoktad, de annyira belemélyedni nem, akkor jó kezdeni az utalásokkal, amik egy-egy bibliavershez vannak írva. Segítenek összerakni a dolgokat. És természetesen imádkozz, Isten nélkül nem értheted meg helyesen azt, amit ő leíratott a Szavában (Máté 11:25).


Ha már tudod mely gyümölcsök jellemzik az igaz követőket, akkor imádkozz és személyesen járj utána, hogy kik azok, akik valóban Istent követik. Ez hosszúnak tűnik, de ha jól megértetted amit Jézus mondott a gyümölcsökről, akkor egykettőre ki tudod zárni a keresztény egyházak nagyrészét.


Kitartást és Isten vezetését kívánom!

2013. jún. 13. 22:22
 8/8 barátkozó válasza:

Imádkozni is szoktam amikor olvasom és a lelki gyümölcsöket is megtaláltam közösségekre nem jellemző esetleg itt - ott , egy -egy ember esetleg mikroszkóppal

ha találni lehet de az csak lehet hogy kifelé mutatja tehát képmutató. Most akkor ki térít és hová?

2013. jún. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!