Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az emlékek örökölhetőek?

Az emlékek örökölhetőek?

Figyelt kérdés
Mi van, ha nem is létezik reinkarnáció, csupán emlékeink öröklődnek?

2013. jún. 11. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyes tudósok szerint:

Igen, néhány emlék örökölhető, például sokan szokták azt álmodni, hogy egy magas fáról zuhannak le. Ez azért van, mert az őseik (úgy értem, hogy az ősember-őseik, akik még fákon mászkáltak stb.) közül az egyikük egyszer leesett egy fáról, de túlélte a zuhanást. Az eset olyan traumát okozott neki, amit aztán az utódai is örököltek tőle. Persze ez nem maga az emlék öröklődése, hanem az érzések, a trauma, amit az esés kiváltott. Ez több generáción keresztül is öröklődhet, de van, hogy kihagy egy-egy generációt.


És mielőtt elkezditek itt írni azt, hogy micsoda hülyeség ez, leszögezném: ez nem az én személyes véleményem, hanem a tudósoké. Szerintem akár igaz is lehet, de ezt nem jelentem ki ilyen konkrétan.

2013. jún. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Belegondolva nem hülyeség ,mert javíthatja az utódok túlélésének esélyét, szóval az evolúció létrehozhatta akár.
2013. jún. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig félig-meddig hülyeség, kezdve avval, hogy a fáról lezuhanás egyáltalán nem gyakori álom, inkább szikla szokott az álmokban szerepelni. Kétfajta álom van ami kulturális, faji hovatartozástól és kortól nemtől függetlenül is az egész Földön megtalálható: a zuhanós álom és a repülős álom.

A zuhanás az egyik emlék lehet arra amikor a lélek testbe "rándul", de más magyarázatok szerint amikor az asztráltest magasabb dimenzióból hirtelen visszatér a fizika hüvelyébe (alvásnál minden ember szokott az asztrálsíkon "utazni"). Az elsőre van példa, pl embereket hipnózissal visszavittek egészen a születésükig sőt még korábbra is és a leírások alapján pl a fogantatásnál érezték azt hogy valami a köldöküknél fogva megrántja őket, majd zuhanni kezdenek.

A kérdésre: nem az emlékek nem örökölhetőek, de kétfajta karma van. Az egyik az előző életekből hozott, a másik a családi. Nézz utána pl a családállításnak, az pont erről szól, hogy azokat a dolgokat oldják ki a személyből, amit a családtól örökölt. Ez a Hellinger féle módszer, példa: egy ember nagyon vágyakozik egy olyan elérhetetlen személy után és miatta őrli magát, pedig tudja hogy semmi esélye, ez lehet amiatt mert mondjuk az egyik dédijének férjhez kellett menni és a szerelmét nem kaphatta meg soha, ezért a vágyakozás megmaradt benne és ez elraktározódik a génekben, ami kihat az utódokra is. De sok fizikai betegség is lehet családi karma miatt.

Ez mondjuk buta példa volt

[link]

Itt van jobb leírás.

2013. szept. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hanna122 válasza:
Szerintem, zakkant vagy .
2014. dec. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!